U konačnici, cilj svih digitalnih marketinških taktika je privući korisnike na web stranice nekog branda, te ih pretvoriti u lojalne kupce. Postoji nekoliko inicijativa za poboljšanje prometa na web stranicama, a prva je da obratite pažnju na sadržaj bloga.
Blog je odlično sredstvo pomoću kojega, uz web stranice, možete predstaviti svoje proizvode i usluge. Treba redovito objavljivati članke i prikazati se u svjetlu gdje će korisnici steći povjerenje.
Bilo bi zgodno koristiti alate poput Googleovog alata za planiranje ključnih riječi i treba ostvariti što veću interaktivnost između korisnika i organizacije. Današnji korisnik smatra kako se njegovo mišljenje mora čuti i ako ga ignorirate, onda ste u problemima. Naravno, treba od toga razlikovati „hejtere“ i provokatore, no svaki korisnik je priča za sebe i treba mu pristupiti individualno.
Jaki SEO pristup osigurava dobro mjesto na tražilicama, ali treba poraditi i na dobrom PR-u. Dobar kredibilitet kod korisnika stječe se upravo na način ako se u medijima pročita kako je neki vaš proizvod ili usluga oduševila kupce.
Na blogu objavite recenzije proizvoda i usluga, navedite izvore, neka se vidi da se o vama priča i komentira. Kada objavljujete tekstove na blogu, usredotočite se na to da se ne hvalite previše. Neka drugi govore o nama, vi budite skromni.
Strategija koju morate usvojiti temelji se na pružanju vrijednosti za korisnike. Korisnik traži rješenje za svoj problem, a vi ste tu da mu pomognete. I to je jedini i ispravan put kako ćete povećati promet na svojim web stranicama i gdje će vas gledati kao renomiranu i vjerodostojnu organizaciju.
Nije dovoljno imati samo web stranicu i oglašavati svoje proizvode i usluge te čekati da kupci sami dođu. Vi morate krenuti u potragu za njima. Blog je super sredstvo za tako nešto...
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.