Bolt Food je od danas dostupan i u Novom Zagrebu čime je osigurao prisutnost u gotovo cijelom gradu. Tijekom promotivnog razdoblja korisnici će moći naručiti jela u pola cijene iz restorana smještenih u Novom Zagrebu. Korisnici Bolt Fooda u Zagrebu danas mogu naručiti hranu iz više od 200 restorana, dok su na samom početku, prije 4 mjeseca, mogli iz njih 70-ak.
„Drago nam je što će se na našu platformu pridružiti 20-ak novih restorana iz Novog Zagreba, a i da će se novi korisnici napokon moći uvjeriti zašto je Bolt Food najbolji izbor. Iznimno smo zadovoljni s činjenicom da su korisnici prepoznali našu kvalitetu te da smo uz njihovu naklonost i odlične odnose s dostavljačima partnerima uspjeli povećati broj tjednih narudžbi za čak 7 puta u odnosu na početak. Veseli nas i to što se broj narudžbi udvostručio u kolovozu naspram srpnja“, izjavio je David Ban Ostić, direktor za Hrvatsku, Bolt Food.
Trenutno je moguće naručiti hranu iz više od 200 restorana u Zagrebu, a od pokretanja usluge su se pridružila neka svima poznata imena kao što su KFC, Batak grill, Juicebox, Koykan i Choco cafe. Korisnici iz Novog Zagreba će od danas moći naručiti hranu i iz navedenih restorana. Nakon pokretanja Bolt Fooda, a zahvaljujući partnerima Lonia te PPK, vrlo brzo se omogućila i opcija naručivanja namirnica na kućnu adresu.
Bolt ima preko 30 milijuna korisnika u preko 35 zemalja. Bolt Food je najprije pokrenut u Estoniji u ožujku 2019. godine, a trenutno je dostupan u 14 zemalja.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.