Kako sam ističe dugo je razmišljao o odlasku na Camino, a kako se bavi nordijskim hodanjem znao je da mu to neće biti veći problem no želio je ostvariti tu svoju veliku želju i na kraju je dosad otišao čak dva puta i ističe kako je važno otići sam kako bi čovjek mogao pronaći sebe na tom putovanju.
Dražen Tomić / Tomich Productions
U velikom smo vremenu ovisnosti o tehnologiji, užurbanom načinu života, a sve to dovodi do sve većih poslovnih, ali i društvenih problema. Upravo o tome smo razgovarali s Borisom Trupčevićem, menadžerom, konzultantom koji je čak dva puta prošao Camino.
Kako sam ističe dugo je razmišljao o odlasku na Camino, a kako se bavi nordijskim hodanjem znao je da mu to neće biti veći problem no želio je ostvariti tu svoju veliku želju i na kraju je dosad otišao čak dva puta i ističe kako je važno otići sam kako bi čovjek mogao pronaći sebe na tom putovanju.
Podsjetimo, Trupčević je bio dugogodišnji glavni urednik i predsjednik uprave 24sata, najčitanijih i najtiražnijih hrvatskih novina, direktor Styria Media Group za Hrvatsku i predsjednik hrvatske Udruge novinskih izdavača.
Za nedavno predstavljanje svoje druge knjiže on kaže kako kada si na visokoj poziciji, primjerice u medijima, ljudi ti često dođu na korporativni događaj jer moraju ili je to naprosto pristojno. Kada si samo pisac, slobodnjak, menadžer hodočasnik dođu jer to žele, dođu podržati ideju ili poslušati što imaš reći, pojašnjava Trupčević.
S njim smo razgovarali o Caminu i njegova dva povratka sebi, promišljanjima o medijskom industriji.
Polako se bližimo kraju ekskluzivnim TV emisijama s MWC 2025 iz Barcelkone, a u ovoj emisiji donosimo niz zanimljivih razgovora. Tehnologije poput umjetne inteligencije, fleksibilnih zaslona i naprednih sustava preporuka postaju dio svakodnevnog iskustva korisnika, dok telekom operatori ulažu u inovacije i digitalizaciju procesa kako bi zadržali lojalnost korisnika u sve konkurentnijem okruženju. Očekuje se da će integracija AI-a, razvoj pametnih uređaja i unaprjeđenje mrežnih kapaciteta obilježiti sljedeću fazu rasta ICT industrije.
Zagrebački inovacijski centar, poznat kao ZICER, ima bogatu tradiciju dugu više od 30 godina u razvoju inovativnog poduzetništva. Njegova priča počinje 1994. godine, kada je osnovan kao poduzetnički inkubator visokih tehnologija unutar KONČAR‑a, čime je postao jedan od prvih takvih centara u svijetu. Već 1998. godine upravljanje preuzima Grad Zagreb, a centar dobiva novo ime – Tehnološki park Zagreb. Tijekom godina, centar raste i postaje Razvojna agencija Zagreb – Tehnološki park Zagreb, s naglaskom na podršku razvoju patenata, inovacija i izvozu u više od 48 zemalja svijeta. O razvoju razgovaramo s prvim čovjekom ZICERA Franom Šesnićem.
Nosivi uređaji od pametnih satova i narukvica do pametnih odjevnih predmeta i prstenova – postali su nezaobilazan dio svakodnevnog života milijuna korisnika. Prvotno su služili za motivaciju korisnika na više kretanja i aktivniji način života, a danas, zahvaljujući sve sofisticiranijim senzorima i umjetnoj inteligenciji, imaju potencijal transformirati osobno zdravlje i sustave zdravstvene skrbi.