Kineski proizvođači pametnih telefona, kao što su Huawei, Xiaomi i OPPO, doveli su u pitanje dominaciju Samsunga i Applea posljednjih godina, ali 2018. je ipak posebna po tome što je po prvi put netko uspio prestići na samom vrhu dvije dotad nedodirljive kompanije. Naravno, riječ je o Huaweiju i njegovu proboju na drugo mjesto najvećih proizvođača pametnih telefona.
Naravno, Apple je još uvijek po pitanju prihoda jači od svih i samo u četvrtom kvartalu prošle godine uprihodio je 52 milijarde američkih dolara. Za ostatak društva to je nedostižno. Jedan Samsung u cijeloj je godini stigao do otprilike 85 milijardi i to sve govori. Ali, kad se radi o brojci isporučenih uređaja, priča je drugačija i jednako zanimljiva jer sami uređaji mogu potaknuti druge aspekte poslovanja kompanija koje su na tržištu pametnih telefona.
Konkretno, dok je Samsung u 2017. isporučio 317,7 milijuna uređaja, u prošloj je godini bio na 292,3 milijuna. Apple je s 215,8 milijuna u 2017. pa na 208,8 milijuna u 2018. I tu dolazimo do Kineza. Huawei je 2017. završio sa 154,2 milijuna isporuka, a 2018. s čak 206 milijuna. Rastao je i Xiaomi, s 92,7 milijuna na 122,6 milijuna, kao i OPPO, sa 111,7 milijuna na 113,1 milijun.
I s početkom 2019. ovaj trend se nastavio, no pitanje je što će se događati u bližoj, a i skorijoj budućnosti s obzirom na zabrane koje je Donald Trump postavio pred Huawei.
Huawei Watch Fit 4 nije samo još jedan pametni sat – to je pouzdan i elegantan suputnik koji će vas pratiti kroz sve ljetne avanture, pritom brinući o vašem zdravlju, motivaciji i stilu.
Micron je napokon poslao službenu obavijest svojim kupcima kako će njihova DDR4 memorija uskoro doći do kraja svog životnog ciklusa (EOL – end of life). Isporuke DDR4 čipova postupno će se smanjivati tijekom sljedećih šest do devet mjeseci.
Globalno tržište ravnih zaslona ostvarilo je porast prihoda od 11 posto na godišnjoj razini u 2024., potaknuto širokim rasponom kategorija proizvoda, prema podacima Counterpoint Researcha.