Američka vlada razmatra potpunu provedbu zabrane domaćim tvrtkama da prodaju Huaweiju, tvrdi se u najnovijim medijskim izvješćima. SAD nastavlja ograničavati poslove s kineskim tvrtkama zbog zabrinutosti za nacionalnu sigurnost.
Političari navodno vrše pritisak na ured američkog predsjednika Joea Bidena da opozove shemu licenciranja koju su tvrtke, uključujući Qualcomm i Intel, koristile za nastavak isporuke nekih proizvoda Huaweiju nakon što je stavljen na popis zabranjenih tvrtki. Huawei je dugo negirao tvrdnje američke vlade da bi Kina njegovu telekomunikacijsku opremu mogla koristiti za špijunažu.
Američki dužnosnici bili su u ranoj fazi razgovora o Huaweiju, a bilo kakva odluka bi se potencijalno trebala donijeti u svibnju, oko četvrte godišnjice izvorne zabrane dobavljača, piše Bloomberg. Novinska agencija izvijestila je da AMD i Intel imaju licence za isporuku procesora za prijenosna računala Huawei, dok Qualcomm osigurava procesore i modeme za pametne telefone.
"Kina bi na taj način imala kontrolu na svjetskom ekonomijom i SAD to nikad neće dopustiti. Realniji je scenarij da bi sve tajvanske tvornice poluvodiča uništilo kako Kina nikad ne bi imala kontrolu nad njima."
Prvi održani Future Jam pokazao je kako kreativci iz gaming industrije shvaćaju smisao rada ali i radničkih prava. Natjecanje u izradi videoigara održano proteklog vikenda u inkubatoru PISMO powered by A1 u organizaciji Austrijskog kulturnog foruma za temu je imalo prikazati prošlost, sadašnjost i budućnost rada.
Europska unija će revidirati tržište električne energije na način da potiče razvoj više vjetroelektrana i solarnih instalacija te obeshrabruje proizvodnju fosilnih goriva u obujmu kojem trenutno svjedočimo.