Podaci Međunarodne agencije za energiju (IEA) otkrivaju da embargo Europske unije na kupnju, uvoz i prijenos ruske sirove nafte krajem 2022. nije imao gotovo nikakav utjecaj na ukupni obujam ruskog izvoza nafte.
Kao što pokazuje sljedeći grafikon, to je zbog niza drugih zemalja koje su popunile vakuum, uglavnom potaknute Kinom i Indijom, koje su povećale svoj uvoz za 21 posto, odnosno 111 posto. Turska, kao i brojne zemlje u Africi i na Bliskom istoku, također su uvozile više ruske nafte.
Prošle su godine zemlje članice EU-a uvele sankcije ruskom energetskom sektoru kao odgovor na rat u Ukrajini. Iako je to uključivalo embargo na naftu, brojne države EU-a koje su posebno ovisne o opskrbi Rusije bile su izuzete iz zabrane, objašnjavajući zašto se ruska nafta još uvijek izvozila u EU 2023.
Kroz 2027., generativna umjetna inteligencija će iznjedriti nove uloge u softverskom inženjerstvu i operacijama, prema Gartneru. Proces će zahtijevati usavršavanje 80 posto inženjerske radne snage.
Globalna isporuka pametnih kućnih uređaja ponovno će stati 2024. budući da količina ostaje ista s rastom od 0,6% na 892,3 milijuna uređaja, prema IDC-u.
Američki političari odobrili su nacrt zakona za izuzimanje projekata prema CHIPS-u i Zakonu o znanosti od nekih zahtjeva državnih dozvola za zaštitu okoliša. To znači da su se proizvođači čipova koji grade pogone u SAD-u približili pauzi.