Zagrebački holding jedna je od najvećih domaćih tvrtki po broju zaposlenih, ali i poslovima koje obavljaju njezine podružnice za Grad Zagreb kao glavni i najveći grada u Hrvatskoj. Stoga je digitalizacija i digitalna transformacija Zagrebačkog holdinga prioritete i iznimno važna za bolje funkcioniranje grada i lakši život njezinih građana. Inače, sastoji se od 12 podružnica koje obavljaju djelatnosti nekadašnjih gradskih poduzeća, a vlasnik je i 5 trgovačkih društava te jedne ustanove.
Upravo o tome smo u novoj sezoni ICT na TI televizijske emisije razgovarali s članom Uprave Zagrebačkog holdinga Borisom Sesarom koji je u domaćem IT svijetu poznat po svojem radu u Hrvatskom Telekomu, Deutsche Telekmomu, United Grupi, ali i kao maratonac, triatlonac i Ironamn. Uz sve to, suosnivač je jednog od najjačih domaćih gaming studija Gamepires.
On ističe kako mu je iskosutvo u sportu i velikim korporacijama od velike pomoći, ali i da javni sektor ima neka druga pravila i ponekad vrlo složene i dugotrajne procedure poput javnih nabava koji u velikim projektima poput digitalizacije mogu usporiti uvođenje željenih tehnologija i rješenja u ubrzanju cjelokupnog procesa poslovanja.
* Izradu projekta „Utjecaj digitalne transformacije na razvoj javnih usluga u Hrvatskoj“ sufinancirala je Agencija za elektroničke medije iz Programa poticanja novinarske izvrsnosti
Pojava novih, sve neobičnijih trendova na tržištu rada ne prestaje. Nakon The Great Resignationa, Quiet quittinga i The Great Regreta, s kojima smo se u većoj ili manjoj mjeri upoznali u posljednjih godinu-dvije, sada je na red stigao tzv. 'minimum truda ponedjeljkom'.
Natjecanje Effie, na kojem stručnjaci nagrađuju najefikasnije agencije i oglašivače koji ujedinjuju strateško promišljanje, kreativnost i vrhunske tržišne rezultate, već 14. godinu u Hrvatskoj izdvaja najkvalitetnije projekte, a nakon prvog kruga žiriranja odabrani su finalisti, među kojima će najbolji osvojiti zlatne, srebrne i brončane nagrade.
Uzbuđenje i potencijalna prilika oko ChatGPT-a, Stable Diffusiona i drugih AI rješenja koja spadaju u kategoriju Opće umjetne inteligencije (Generative AI) su stvarni, ali opća umjetna inteligencija (Generative AI) ne rješava niti jedan tržišni izazov s kojim se suočava bilo koja vrsta AI-ja, sugerira se u novom izvješću Omdia i pojašnjava se kako Opća umjetna inteligencija (Generative AI) AI nije magija.