Nakon što je prošle godine Google najavio nakon svog projekta Google Glass dolazak i Google pametnih leća, sada iz kompanije stižu najave kako su krenuli pregovori s Federal Drug Administration (FDA) prema kojima bi se uskoro moglo krenuti i u klinička i druga medicinska istraživanja koja su preduvjet za dolazak na tržište.
Google je naime nakanio iskoristiti tehnologiju ugrađenu u pametne leće i za mjerenje glukoze u suzama koja bi bila na medicinskoj razini identična mjerenju glukoze iz krvi koji svakodnevno moraju prakticirati dijabetičari.
Iako je pametna leća još uvijek u fazi istraživanja i razvoja iz Google X Labsa, procurile su informacije kako je već sada kompanija krenula u patentiranje svega onog što misle utrpati u ovu pametnu leću.
Dosad su dobili čak 44 patenta koji uključuju neku od tehnologija koje bi mogle biti primijenjene u pametnoj leći, a još 53 patenta su u procesu provjere.
Nvidia je objavila da je superračunalo JUPITER, pogonjeno platformom Grace Hopper, najbrže u Europi. Sustav pruža više od dvostrukog ubrzanja za HPC i AI radna opterećenja u odnosu na sljedeći najbrži sustav.
Velika je potražnja i za alatima namijenjenima pacijentima i za internom automatizacijom, od AI podrške na prvoj liniji (recepcija) do inteligentne pomoći administrativnim timovima, naša platforma zdravstvenim ustanovama omogućuje lako digitaliziranje i skaliranje procesa, ističe za ICTbusiness.info Andreea Pleșe, suosnivačica i CEO DRUID AI.
Kina je pokrenula prvu proizvodnu liniju za fotonske čipove nove generacije, što predstavlja velik korak u njenim nastojanjima da konkurira na globalnoj tehnološkoj sceni u područjima poput umjetne inteligencije, kvantnog računalstva i 6G mreža.