Telefonica razmatra prodaju svoje argentinske jedinice
Telefonica je angažirala investicijsku banku JPMorgan da istraži prodaju svoje argentinske podružnice. Jedinica je privukla interes nekoliko strana, navode mediji.
Kada je riječ o 5G mreži broj privatnih korisnika veći je na godišnjoj razini 65,61 posto i zaustavio se na 1,09 posto. I ovdje prevladava broj korisnika koji imaju 5G telefone i njih je čak 1,013 milijuna uz rast od 58,5 posto.
Prema najnovijim podacima Hrvatske agencije za mrežne djelatnosti (HAKOM) koje prikuplja regulator domaćeg telekom tržišta u trećem kvartalu ove godine broj korisnika širokopojasnog pristupa internetu na mobilnoj telefoniji Hrvatskog Telekoma, A1 Hrvatska, Telemach Hrvatska povećan je 6,4 posto na tek nešto više od 6 milijuna korisnika.
Broj privatnih korisnika na 3G i 4G mreži manji je 6,04 posto na 3,46 milijuna, a najveći udio se odnosi na one koji koriste mobilne telefone. Broj priključaka putem usluge pristupa na fiksnoj lokaciji putem pokretne mreže manji je 12,91 posto i zaustavio se na 180,66 tisuća.
Kada je riječ o 5G mreži broj privatnih korisnika veći je na godišnjoj razini 65,61 posto i zaustavio se na 1,09 posto. I ovdje prevladava broj korisnika koji imaju 5G telefone i njih je čak 1,013 milijuna uz rast od 58,5 posto.
Kod poslovnih korisnika broj 3G i 4G je manji 0,17 posto i zaustavio se na 1,136 milijuna. U segmentu poslovnih korisnika na 5G mreži je surfalo 92,41 posto više i na kraju se broj korisnika zaustavio 318,6 tisuća.
I na kraju podatkovni promet na mobilnim mrežama u trećem kvartalu povećan je 22,35 posto na 440,43 tisuća TB.