Kaspersky je potvrdio da su potpisali ugovor s Qualcomm-om kako bi poboljšali sigurnosne mjere na smartphone i tablet uređajima koji se temelje na mobilnim operativnim sustavima.
Kompanija je bila zainteresirana za suradnju s Qualcomm-om još u veljači, a neki koncepti koji su se izložili uključuju korištenje zasebnih dijelova mobilnog OS-a za sigurnost i mogućnost sigurne pohrane podataka, te povezivanja u sigurnosni Cloud. Ipak, trenutno je projekt u veoma ranoj fazi, naglašavaju.
Iz Kasperskog poručuju kako će ponuditi “posebne uvjete“ za širok spektar kupaca koji proizvode ili su proizveli pod svojim potpisom uređaje koji podržavaju Qualcomm Snapdragon procesore koji pokreću velik broj Android tableta i smartphoneova.
Nudeći sigurnost na najnižoj softverskoj razini trebala bi pomoći smanjiti prijetnju koja je u porastu kada govorimo o prijetnji malware-a na mobilnih uređajima, posebice onih na Google Android platformi.
Kaspersky Lab ima više od 80 partnera diljem svijeta i tehnologijskih sporazuma sa kompanijama među kojima su: Microsoft, IBM, Cisco, Juniper Networks, Alcatel, Lucent, Blue Coat, Check Point, D-Link, GFI, Gwava, Netgear, SoinicWALL RSA, ZyXel, Alt-N, Parallels, Lenovo i Facebook.
Iako neki govore kako je 2G zastarjela mreža, ona je po svojim tehničkim konfiguracijama, mogućnostima i dalje najbolje i najkvalitetnije i najsigurnije rješenje za glasovnu i SMS komunikaciju jer je tome na početku bila i isključivo namijenjena. Tek u nadogradnji dobila je osnovne brzine prijenosa podataka koje se i z današnje perspektive čine smiješnima, ali su krenule prije 35 godina.
Savez mobilnih operatera, među kojima su Deutsche Telekom, Vodafone, Orange, MTN i Telefónica, pozvao je standardizacijsko tijelo 3GPP da uspostavi potrebne okvire kako bi 6G tehnologija bila operativni i društveni uspjeh.
Prema podacima GlobalData, globalno tržište svemirske ekonomije predviđa se da će rasti po složenoj godišnjoj stopi rasta (CAGR) od 4,0 posto, s 421,0 milijarde dolara u 2024. na 511,2 milijarde dolara u 2029.