Predstavnici Uprave Hrvatskog Telekoma te Hrvatskog sindikata telekomunikacija i Republičkog sindikata radnika danas su potpisali novi Kolektivni ugovor koji vrijedi za razdoblje od 1. listopada 2022. godine do 31. prosinca 2023. godine.
Novim Kolektivnim ugovorom HT je potvrdio status najpoželjnijeg poslodavca u telekomunikacijskoj industriji osiguravajući svojim zaposlenicima najvišu razinu socijalnih i materijalnih prava. Kroz novi Kolektivni ugovor HT će, koristeći među ostalim i mjere Vlade Republike Hrvatske, osigurati povećanje prosječnih primanja svakog zaposlenika za 1.000 kuna neto mjesečno. Ovakav pristup ima bitnu socijalnu komponentu koja zaposlenicima s najnižim neto plaćama, a koji su najviše pogođeni inflacijom, osigurava najveća prosječna povećanja primanja.
„Naši zaposlenici su u središtu svih naših uspjeha. Ulaganja u zaposlenike i njihov razvoj preduvjet su našeg rasta, ali i ostvarenja nacionalnih digitalizacijskih ciljeva. Kolektivni ugovor, sa značajnim materijalnim pravima i socijalnim dodacima predstavlja naš odgovor na izazove inflacije s kojima se svi zaposlenici danas suočavaju, pri čemu su donesene mjere Vlade Republike Hrvatske pozitivno pridonijele rastu neto primanjima naših zaposlenika“, izjavio je Kostas Nebis, predsjednik Uprave Hrvatskog Telekoma.
Zaposlenici HT-a Kolektivnim ugovorom, uz cjeloviti karijerni put koji je od uvođenja omogućio napredovanje više od 1.000 zaposlenika u svim dijelovima kompanije imaju i zajamčena prava: regres i božićnicu, pomoć rodiljama za drugih šest mjeseci rodiljinog dopusta u iznosu od 1.200 kuna mjesečno, pomoć za rođenje i/ili posvojenje djeteta u visini od 10.000 kuna, dar za djecu zaposlenika koja imaju poteškoće u razvoju u iznosu od 3.000 kuna bruto godišnje te dar djeci zaposlenika samohranog roditelja kao i djeci zaposlenika iz obitelji s četvero i više djece u iznosu od 3.000 kuna bruto godišnje te dar za djecu do 15 godina starosti koji će u 2023. godini iznositi 1.000 kuna.
Ukupne minute korištenja Vo5G (Voice-over-5G) dosegnut će 4,7 trilijuna u 2028., što predstavlja 42% ukupnih minuta i povećanje od preko 500% u odnosu na 2023., prema novoj studiji Juniper Research. Kako bi iskoristili ovaj rast, izvješće poziva operatere da razviju rješenja okrenuta poduzećima koja unovčavaju porast potražnje za 5G govornim uslugama od strane poduzeća.
Poznato je kako bonbon kontinuirano uveseljava svoje korisnike te im uvijek nudi više. bonbon ovog puta novim korisnicima, ne zaboravljajući pritom svoje postojeće korisnike, donosi dvostruko više od onoga što su platili.
Veon je potpisao ugovor s Rakuten Symphonyjem za istraživanje rekonstrukcije ukrajinske telekomunikacijske infrastrukture kroz ulaganje u digitalne usluge i otvoreni RAN. Taj je potez dio širih napora da se popravi šteta uzrokovana tekućim ratom zemlje s Rusijom.