U protekle tri godine je kao Izvršni direktor za razvoj proizvoda, bio zadužen za uvođenje niza mobilnih, fiksnih i ICT usluga poput EON TV platforme, fiksnih i satelitskih EON paketa te Net2Go eSIM platforme.
Telemach Hrvatska osnažio je upravljačku strukturu imenovanjem Damira Vrsajkovića članom Uprave i Glavnim direktorom za razvoj proizvoda. Dosadašnji Izvršni direktor za razvoj proizvoda u Telemachu, kao član Uprave bit će zadužen za produktnu strategiju koja obuhvaća upravljanje proizvodima i uređajima. Tako sada Uprava Telemacha, uz predsjednika Adriana Ježinu te novo pridruženog Vrsajkovića, broji još troje članova zaduženih za različita poslovna područja: Matiju Mandić za područje financija, Danijelu Bistrički Morović koja upravlja tehnikom te Mislava Gallera koji je Glavni komercijalni direktor.
„Zahvalan sam na ukazanom povjerenju i pozivu da se pridružim Upravi Telemacha, a posebno to znači u kompaniji koja je izazivač na tržištu, koja neprestano pomiče vlastite granice, donosi pozitivne promjene korisnicima i mijenja telekom sektor. Svojim pristupom već smo pokazali kako vrhunska tehnologija može i mora biti dostupna svima, a to ćemo nastaviti pokazivati kroz razvoj proizvoda i usluga. Veseli me što ulazim u iznimno stručnu i entuzijastičnu Upravu koja postavlja nove standarde u našoj industriji“, izjavio je Damir Vrsajković.
U protekle tri godine je kao Izvršni direktor za razvoj proizvoda, bio zadužen za uvođenje niza mobilnih, fiksnih i ICT usluga poput EON TV platforme, fiksnih i satelitskih EON paketa te Net2Go eSIM platforme. Sudjelovao je i u transformaciji kompanije iz mobilnog u konvergentnog ICT pružatelja usluga te u integraciji Optima telekoma i Total TV-a. Vrsajković iza sebe ima respektabilnu karijeru s više od 18 godina iskustva u telekomunikacijskoj i konzultantskoj industriji gdje je radio na brojnim strateškim projektima s fokusom na fiksne i cloud usluge, a bio je odgovoran i za uvođenje niza mobilnih i ICT rješenja.
„Imenovanje Damira Vrsajkovića u Upravu Telemacha predstavlja strateški korak prema daljnjem jačanju naše organizacije i usmjerenju na inovacije koje definiraju budućnost telekomunikacijske industrije“, izjavio je predsjednik Uprave Telemacha Adrian Ježina.
„Damir je pokazao stručnost i liderstvo u dosadašnjoj ulozi s iznimnim rezultatima u razvoju proizvoda i implementaciji naprednih rješenja. Njegovo pridruživanje Upravi dodatno osnažuje tim te potvrđuje našu posvećenost postizanju izvrsnosti i konstantnom unaprjeđenju korisničkog iskustva“, zaključuje Ježina.
Iako neki govore kako je 2G zastarjela mreža, ona je po svojim tehničkim konfiguracijama, mogućnostima i dalje najbolje i najkvalitetnije i najsigurnije rješenje za glasovnu i SMS komunikaciju jer je tome na početku bila i isključivo namijenjena. Tek u nadogradnji dobila je osnovne brzine prijenosa podataka koje se i z današnje perspektive čine smiješnima, ali su krenule prije 35 godina.
Savez mobilnih operatera, među kojima su Deutsche Telekom, Vodafone, Orange, MTN i Telefónica, pozvao je standardizacijsko tijelo 3GPP da uspostavi potrebne okvire kako bi 6G tehnologija bila operativni i društveni uspjeh.
Prema podacima GlobalData, globalno tržište svemirske ekonomije predviđa se da će rasti po složenoj godišnjoj stopi rasta (CAGR) od 4,0 posto, s 421,0 milijarde dolara u 2024. na 511,2 milijarde dolara u 2029.