Spectra Assure, sigurnosni proizvod IT kompanije ReversingLabs koji pogoni umjetna inteligencija, prošlog je tjedna u SAD-u nagrađen zlatnim Globee odličjem u kategoriji sigurnosti lanca nabave softvera. Nagrada Globee je vodeći autoritet u prepoznavanju poslovne izvrsnosti.
Iako napadi na lanac nabave softvera bilježe povećanja i od 1000%, vrlo malo organizacija ima adekvatne zaštite. Često ni proizvođači ni poslovni kupci softvera ne mogu pouzdano utvrditi je li im softver ugrožen ili neovlašteno mijenjan.
Spectra Assure je prvi i za sada jedini proizvod u sigurnosnoj industriji koji složenu binarnu analizu izvodi pomoću umjetne inteligencije. Čini ono što drugi alati za sigurnost aplikacija ne mogu – prepoznaje zlonamjerni softver, neovlašteno mijenjanje, curenje tajni, ranjivosti, slabe mjere za ublažavanje i još mnogo toga. Time omogućuje kompanijama da steknu puno povjerenje u softver prije nego što ga isporuče, kupe, puste u produkciju ili ažuriraju.
“Izuzetno smo ponosni na to što je naš proizvod Spectra Assure ponio zlatno Globee odličje za sigurnost lanca nabave softvera. Trenutno se i proizvođači i kupci softvera muče s vidljivošću rizika i prijetnji u softverskim paketima, te nerijetko u lancu nabave imaju slijepe točke,” rekao je Mario Vuksan, suosnivač i direktor ReversingLabsa.
"Zahvaljujući jedinstvenim mogućnostima analize, Spectra Assure u potpunosti raščlanjuje čitav softverski paket, pruža uvid u rizike i daje tvrtkama sigurnost koju prije nisu imale”, zaključuje Vuksan.
Namijenjen developerima i modelarima, SAS Viya Workbench je samouslužno, on-demand računalno okruženje za pripremu podataka, istraživačku analizu podataka te razvoj analitičkih i modela strojnog učenja.
Projekt je vrijedan čak 3,5 milijardi eura, a u njemu sudjeluje 12 EU zemalja s više od 100 tvrtki i organizacija, a dio projekta su i giganti poput SAP, Airbus, Siemens te velike telekom tvrtke poput Deutsche Telekom, Telefonica, Orange ističe za ICTbusiness.info Damir Prusac, potpredsjednik za istraživačka partnerstva u Infobipu.
Na Weekend Media Festivalu imali smo prilike razgovarati s Damirom Čauševićem, suosnivačem i direktorom tvrtke Monri Payments, kao i suosnivačem Money Motion konferencije. Čaušević je na WMF-u moderirao panel “Gen Z Buy Now Pay How” na kojem je okupio stručnjake iz e-trgovine, maloprodaje i digitalnih medija kako bi raspravili o kupovnim i platnim navikama Generacije Z, ali i što to znači za trgovce i brendove. S Čauševićem smo popričali o ključnim temama panela te o tome kako se Monri prilagođava potrebama i očekivanjima novih generacija.