I što se tiče korištenja broja koji nije korisnikov mobilni, više ne postoji alternativa na ovoj platformi.
Microsoft je ukinuo dvije ključne premium značajke Skypea - kredit i prilagođene telefonske brojeve. Umjesto kredita, kompanija sada forsira pretplate, koje su određene prema regionalnim ili globalnim cijenama, ovisno o potrebama. Što se tiče korištenja broja koji nije korisnikov mobilni, više ne postoji alternativa na ovoj platformi.
Prve naznake promjena pojavile su se kada je moderator volonter odgovorio korisniku na Microsoftovim Skype forumima da ne može kupiti nove kredite, kad se požalio na to.
Kada je drugi korisnik zatražio potvrdu da to znači kako više nije moguće slati SMS poruke putem platforme nakon što se krediti potroše, moderator je odgovorio da osim ako ne odluče dodati trajnu pretplatu za SMS poruke, više neće moći slati odlazne SMS poruke putem Skypea.
Glasnogovornik Microsofta je pojasnio da će postojeći Skype brojevi i dalje raditi, a postojeći krediti moći će se iskoristiti. Međutim, nakon što se krediti potroše, više ih neće biti moguće kupiti - jedina opcija bit će pretplata. Ako netko želi virtualni telefonski broj koji može koristiti putem VoIP-a, morat će potražiti alternativne platforme.
Pozivi između Skype korisnika oduvijek su bili besplatni i tako će ostati. Ukidanje opcije Skype broja utječe samo na korisnike koji žele pozivati ili slati poruke na brojeve izvan Skypea ili prikazati prilagođeni broj. Primjerice, broj s lokalnim pozivnim brojem države u koju se zove.
Skype je, uz Google Voice, nekada izgledao kao usluga spremna preuzeti ulogu lidera u novom mobilnom svijetu, no umjesto toga je pao u status nišne platforme. Alternativne usluge poput Zooma, FaceTimea i WhatsAppa preuzele su većinu potražnje za internet pozivima i porukama tijekom pandemije, dok je Skype bio u drugom planu - čak i unutar same kompanije. Microsoft je više ulagao u promociju Teamsa.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.