Kada su prije nekoliko godina krenuli u zabranu BlackBerry Messengera još davne 2010. mnogi su to smatrali hirom Saudijske Arabije iako su oni to objašnjavali sigurnosnim problemima, odnosno manjkom mogućnosti za praćenje poruka i internetskog prometa na ovoj aplikaciji. Sada iz Saudijske Arabije stižu nove najave i među aplikacijama koje su im nameti su Skype, WhatsApp, i Viber.
Kako se tvrdi iz Communications and Information Technology Commission Saudijske Arabije razlog moguće zabrane, koja još uvijek nije stupila na snagu jest nepoštivanje pravne regulative koja regulira ovakav način komunikacije među korisnicima.
Prema dostupnim informacijama želi se kontrola nad ovim komunikacijskim kanalima, kako bi se mogle pratiti sve poruke i glasovna komunikacija među korisnicima, što je malo vjerojatno da će Skype danas u vlasništvu Microsofta u konačnici i dopustiti. Isto se odnosi i na Viber i WhatsApp.
Prema procjenama analitičara u konačnici će biti postignut neki dogovor, jer vjerojatno niti jednoj strani nije u interesu da se ove popularne aplikacije zatvore.
Ubiquiti je objavio sigurnosne nadogradnje za tri ranjivosti najviše razine ozbiljnosti u UniFi OS-u, koje udaljeni napadači mogu iskorištavati bez privilegija. UniFi oprema široko je prisutna u malim i srednjim poslovnim mrežama, školama, ugostiteljstvu i kućnim uredima.
Google je slučajno otkrio detalje o nezakrpanom Chromium problemu koji može ostaviti JavaScript aktivnim u pozadini i omogućiti udaljeno izvršavanje koda. Budući da Chromium čini osnovu više preglednika, rizik prelazi granice jednog proizvoda.
Prekogranični prijenos podataka ostaje jedno od najsloženijih pitanja digitalnog poslovanja. Tvrtke koriste globalne cloud platforme, međunarodne dobavljače i distribuirane timove, ali istodobno moraju poštovati europska pravila zaštite podataka i procjenjivati pravne rizike prijenosa izvan Unije. Pravna nesigurnost zato postaje operativni problem, a ne samo tema za pravne odjele.