Tvrtka Meta je na društvenoj mreži X, koja je tada radila, objavila da je svjesna problema koje imaju facebook, WhatsApp i Instagram sve u njezinu vlasništvu te da da radi na njihovom otklanjanju
U poslijepodnevnim i večernjim satima svi Metini servisi Facebook, njihov Messenger i Instagram su pali, a u problemima je i WhatsApp. Više od 100.000 korisnika u SAD-u prijavilo je probleme stranici Downdetector samo u vezi s Facebookom. Na globalnoj razini, tisuće su imale problema s pristupom drugim Metinim društvenim mrežama i aplikacijama i web stranicama za razmjenu poruka. Već iza 20 h po hrvatskom vremenu u srijedu (11.12.12024.) situacija se normalizirala.
Problemi s kojima se korisnici susreću variraju od nemogućnosti korištenja aplikacija ili web stranica usluge do nemogućnosti objavljivanja ili pregledavanja komentara. Ljudi su prijavili aplikacije koje im prikazuju poruke o pogreškama, uključujući Facebook koji kaže "radimo na tome da to popravimo što je prije moguće."
Podsjetimo, ranije ove godine tehnički problem doveo je do prekida rada koji je utjecao na stotine tisuća korisnika Facebooka i Instagrama diljem svijeta. Platforme su se suočile s još jednim prekidom u listopadu, iako su usluge uglavnom obnovljene unutar sat vremena.
Današnji prekid rada Mete dolazi nakon globalnog prekida u ožujku koji je trajao više od dva sata. Meta je tada objavila da je prekid uzrokovan tehničkim problemom i da je utjecao na stotine tisuća korisnika. Na vrhuncu tog prekida bilo je više od 538.000 prijava problema s Facebookom i više od 91.000 problema s Instagramom.
Globalna industrija zabave i medija (E&M) dosegnut će 4,2 bilijuna dolara prihoda 2030. godine, uz rast po prosječnoj godišnjoj stopi od 3,4 posto, pri čemu će rast industrije poticati oglašavanje pogonjeno umjetnom inteligencijom i fizička, živa iskustva, navodi PwC. Izvješće, koje prati globalni rast u 12 sektora zabave i medija te u 53 zemlje i teritorija, pokazuje da će širenje tržišta do 2030. donijeti 600 milijardi dolara novih prihoda, pri čemu će najveći dio rasta dolaziti iz digitalnih ekosustava.
Globalni broj pretplata na online video dosegnuo je krajem 2025. godine 2,24 milijarde, što je 17,6 posto više nego godinu prije, kada ih je bilo 1,9 milijardi, pokazuje analiza Omdije. Ipak, u 2026. se očekuje usporavanje rasta na jednoznamenkaste stope jer tržište ulazi u zreliju fazu razvoja.
Stellantis će od 2027. u odabrane modele za američko tržište ugraditi Mobileyeovu oblačnu platformu Road Experience Management, dogovorile su kompanije u utorak. Tehnologija podatke s prednjih kamera povezanih vozila pretvara u stalno ažuriranu cestovnu kartu koja pomaže sustavima zadržavanja trake i vožnje bez ruku.