Tko plati, pobjeđuje u igrama

Tko plati, pobjeđuje u igrama
Fotolia

Mobilne igre nikada nisu bile popularnije nego što su sada. Iza nas su oni dani kada smo igrali Game Boy, a pametni telefoni i tableti preuzimaju glavnu riječ u igranju. Ima dosta besplatnih igara, no ako želite pod punom spremom krenuti u neke ratne pustolovine treba vam dodatno oružje, streljivo, oklopi i druge ratničke stvari. A sve se to dodatno plaća.

Naravno, čim ste dobro naoružani veće su vam šanse da pobijedite u igrama.  Mnogi su se pitali koliko ljudi zapravo plaća te dodatne stvari i ima li ih uopće. U nedavnom istraživanju marketinške tvrtke Swrve došlo se do zaključka kako 0,15 posto mobilnih igrača donosi 50 posto ukupnog prihoda u mobilnim igrama. 49 posto igrača napravi jednu kupnju na mjesec, a 13 posto igrača pet ili više puta posegne za karticama i plaćanjem.

Većina potrošnje odvija se u prvih 24 sata igranja, a 0,15 posto igrača koji čine golemu brojku od 50 posto prihoda često  nazivaju „whales“ (kitovi) igračima. To bi u slobodnom prijevodu značilo kako su oni veliki potrošači i VIP kupci. Na kraju možemo izvesti zaključak - koliko love, toliko pobjeda u igrama.