Europska komisija identificirala je pametne gradove, poljoprivredu, proizvodnju i zdravstvo kao područja fokusa za niz projekata umjetne inteligencije i robotike. EK je za te projekte rezervirala ukupno 200 milijuna eura.
Četiri sheme dobile bi između 40 i 60 milijuna eura svaki tijekom pet godina, pokrivajući sektore koji se smatraju velikim utjecajem. Financiranje dolazi iz središnjeg fonda EZ-a, a doprinose daju i pojedinačne države članice Europske unije. Namijenjen je za korištenje za stvaranje objekata za testiranje svjetske klase za umjetnu inteligenciju i robotiku, te u konačnici za povećanje prihvaćanja tehnologija u Europi.
Projekti koji pokrivaju poljoprivredu, zdravstvo, industriju te gradove i zajednice započeli su početkom godine i omogućit će objekte za testiranje i eksperimentiranje za tvrtke koje koriste moderne AI sustave u stvarnim okruženjima. EK je istaknula da je kvartet važan dio izgradnje ekosustava umjetne inteligencije izvrsnosti i povjerenja za podršku strateškom vodstvu Europe na tom polju.
Sredstva će također doprinijeti povezanom zakonodavstvu. Postrojenja za testiranje najnoviji su poticaj vlasti da potaknu usvajanje u EU i osiguraju položaj kontinenta u sektoru u nastajanju, koji također uvelike financiraju tvrtke i vlasti u drugim dijelovima svijeta.
Novo istraživanje IBM Institute for Business Value otkriva da se očekuje značajno povećanje AI‑om omogućenih radnih tokova, od kojih su mnogi potaknuti agentskom umjetnom inteligencijom, oslanjajući se na nju za bolje donošenje odluka i automatizaciju.
Appleovi stručnjaci identificirali su temeljna ograničenja najnaprednijih modela umjetne inteligencije u radu koji dovodi u pitanje utrku tehnološke industrije prema sve moćnijim sustavima.
Iako mnoge kreativne aplikacije dolaze s osjetnim troškovima ili zahtijevaju pretplate, postoji mnogo pristupačnih opcija za dizajn. Međutim, nisu svi besplatni alati vrijedni vremena i truda.