Najrazličitije tehnologije, vizije budućnosti razvoja tehnologija mogu se vidjeti na CeBIT-u u Hannoveru, a jedna od zanimljivijih svakako je i nova koju predstavlja , Mercedes-Benz pod imenom COMAND Online navigation system.
Kako tvrde u kompaniji riječ je o sustavu koji u kombinaciji s već postojećim rješenjem Mercedes-Benz Live Traffic daje u realnom vremenu podatke vozaču o stanju u prometu na cesti na kojoj se nalazi. Suradnja Mercedes-Benz i Deutsche Telekoma rezultirala je ovim rješenjem za koje se koristi M2M ili Machine-to-Machine u kojem se podaci šalju putem mobilne telekomunikacijske infrastrukture.
Zanimljiv dio sustava je da automobil sam kontaktira kontrolni centar 112 za hitne situacije tako da prilikom sudara ili otvaranja zračnog jastuka šalje točnu lokaciju vozila nađenu putem GPS-a. Vozaču je omoguće da brzo i jednostavno nazove centar za hitne situacije birajući poziv glasom ili samo jednom tipkom na LCD zaslonu montiranom u vozilu.
Globalna potrošnja na cloud infrastrukturu, prema procjenama Canalysa, dosegla je 90,9 milijardi dolara u prvom kvartalu 2025., što predstavlja rast od 21posto na godišnjoj razini. Tvrtke su prepoznale da implementacija AI aplikacija zahtijeva obnovljeni fokus na migraciju u cloud.
Utrka za silicijsku fotoniku sve se više zahuktava, a kineski istraživači razvijaju prve čipove temeljene na svjetlosti. Istraživači sa Sveučilišta Fudan razvili su integrirani silicijski fotonički multiplekserski čip za višeredne modove, jednostavnije rečeno, multiplekser koji prenosi upute putem svjetlosti umjesto električne struje.
Stavovi čelnika tehnoloških kompanija i zaposlenika o tome kako će umjetna inteligencija oblikovati budućnost sve su različitiji. Dok direktori ističu pozitivne strane, povećanu produktivnost i bolji omjer između poslovnog i privatnog života, mnogi zaposlenici brinu se za sigurnost svojih radnih mjesta.