Novinarima posao nije ni najmanje lak, ali u određenim zemljama svijeta teži je no igdje drugdje jer im se zbog izvještavanja oduzima sloboda. Nažalost, u 2020. ih je u zatvoru diljem svijeta bilo 274 i to je više no tijekom rekordne 2016., kad ih je u zatvorima bilo 272.
Kina je i dalje zemlja predvodnica po ovom pitanju te se u njoj trenutno 47 novinara nalazi u zatvoru. Slijedi Turska s njih 37 u zatvorima, u Egiptu ih je zatvoreno 27, u Saudijskoj Arabiji 24, u Eritreji 16, u Iranu 15, u Vijetnamu 15 i u Rusiji deset.
Kao što se može vidjeti, riječ je o zemljama gdje se njeguje ponajprije jednoumlje i to ono koje propagira režim. Raditi u takvom okruženju nije ni najmanje lako pa novinarima koji su riskirali svoje živote kako bi izvijestili o određenim temama treba odati počast.
I činiti sve što je moguće kako bi ih se oslobodilo.
Novo istraživanje IBM Institute for Business Value otkriva da se očekuje značajno povećanje AI‑om omogućenih radnih tokova, od kojih su mnogi potaknuti agentskom umjetnom inteligencijom, oslanjajući se na nju za bolje donošenje odluka i automatizaciju.
Appleovi stručnjaci identificirali su temeljna ograničenja najnaprednijih modela umjetne inteligencije u radu koji dovodi u pitanje utrku tehnološke industrije prema sve moćnijim sustavima.
Iako mnoge kreativne aplikacije dolaze s osjetnim troškovima ili zahtijevaju pretplate, postoji mnogo pristupačnih opcija za dizajn. Međutim, nisu svi besplatni alati vrijedni vremena i truda.