Digitalno doba promijenilo je navike konzumenata glazbe pa su neki formati otišli u prošlost, ali “vinilke“ ili gramofonske ploče nastavljaju rast. Taj “retro“ format poželjan je ponajprije zbog onoga što predstavlja - jedinstveno iskustvo.
Kolekcionari će posebno posegnuti za njima jer ploče u fizičkom smislu ostavljaju odličan dojam, autori će se često potruditi ukrasiti ih na poseban način pa imaju vrijednost onima koji ih posjeduju. Drugi fizički formati nisu uspjeli u bitki za takav dojam i zato su iščeznuli.
Primjerice, u prošloj godini samo na području Sjedinjenih Američkih Država prodano ih je 27,5 milijuna, što je rast od 46 posto na godišnjoj razini. Ukupno, ploče čine 27 posto svih prodanih albuma u Americi. No, kad se u "jednadžbu" uvrsti digitalni segment, tad ploče čine 3,7 posto.
A još prije desetak godina prodavalo se manje od pet milijuna ploča, što zorno pokazuje koliko se situacija promijenila iako je riječ o formatu starom više od pola stoljeća.
Novo istraživanje IBM Institute for Business Value otkriva da se očekuje značajno povećanje AI‑om omogućenih radnih tokova, od kojih su mnogi potaknuti agentskom umjetnom inteligencijom, oslanjajući se na nju za bolje donošenje odluka i automatizaciju.
Appleovi stručnjaci identificirali su temeljna ograničenja najnaprednijih modela umjetne inteligencije u radu koji dovodi u pitanje utrku tehnološke industrije prema sve moćnijim sustavima.
Iako mnoge kreativne aplikacije dolaze s osjetnim troškovima ili zahtijevaju pretplate, postoji mnogo pristupačnih opcija za dizajn. Međutim, nisu svi besplatni alati vrijedni vremena i truda.