Elon Musk se može pohvaliti da je postao sedmi najbogatiji čovjek na svijetu jer sa svojih ukupno 70,5 milijardi američkih dolara, uspio je prestići Warrena Buffeta.
Sve to posljedica je rasta njegovog poslovanja. Primjerice, Tesline dionice su porasle za 10,8 posto, odnosno, samim time i Muskovo bogatstvo - za 6,1 milijardu dolara. S obzirom na to da posjeduje petinu Teslinih ekskluzivnih dionica, jasno da je "podosta" i on profitirao s rastom vrijednosti kompanije. Također, Musk stoji i iza Space-X, što mu donosi oko 15 milijardi dolara. Čini se da ovaj rast neće stati tako skoro.
Ali, glavna priča i glavni razlog većeg bogatstva za 49-godišnjeg poduzetnika jest Tesla, čija je vrijednost na godišnjoj razini porasla za 269 posto i donijela Musku bonus od 595 milijuna dolara, što nijedan izvršni direktor (CEO) u Sjedinjenim Američkim Državama nije uspio nadmašiti. Model 3 za kojim "luduju" kupci i svi oni koji stoje u redu kako bi ga kupili, glavni je razlog tog rasta kompanije.
Što se tiče samog vrha liste najbogatijih na svijetu, osnivač Amazona Jeff Bezos najbogatiji je sa 179 milijardi dolara procijenjenog bogatstva, a suosnivač Microsofta Bill Gates je drugi sa 116 milijardi dolara.
Što se pak Buffetta tiče, vrijednost njegove imovine je smanjena početkom srpnja kad je u humanitarne svrhe donirao približno 2,9 milijardi dolara vrijednih dionica konglomerata Berkshire Hathaway Inc. četirima humanitarnim organizacijama te zakladi Billa i Melinde Gates, što je posljednji, no ne i najveći doprinos u sklopu njegovog plana da razdijeli bogatstvo do kraja života, ali i nakon njega oporučno.
Od 2006., donirao je gotovo 40 milijardi dolara na ovaj način. Razlog za to svakako su brojne porezne olakšice, ali 89-godišnjak je otprije poznat kao filantrop i često donira novac najpotrebitijima.
Globalna potrošnja na cloud infrastrukturu, prema procjenama Canalysa, dosegla je 90,9 milijardi dolara u prvom kvartalu 2025., što predstavlja rast od 21posto na godišnjoj razini. Tvrtke su prepoznale da implementacija AI aplikacija zahtijeva obnovljeni fokus na migraciju u cloud.
Utrka za silicijsku fotoniku sve se više zahuktava, a kineski istraživači razvijaju prve čipove temeljene na svjetlosti. Istraživači sa Sveučilišta Fudan razvili su integrirani silicijski fotonički multiplekserski čip za višeredne modove, jednostavnije rečeno, multiplekser koji prenosi upute putem svjetlosti umjesto električne struje.
Stavovi čelnika tehnoloških kompanija i zaposlenika o tome kako će umjetna inteligencija oblikovati budućnost sve su različitiji. Dok direktori ističu pozitivne strane, povećanu produktivnost i bolji omjer između poslovnog i privatnog života, mnogi zaposlenici brinu se za sigurnost svojih radnih mjesta.