Ovogodišnji CES u Las Vegasu mogao bi donijeti podostva noviteta u segmentu virtualne stvarnosti. Iako se među uređajima ne očekuje previše noviteta, ono što će svakako biti zanimljivo je da će se oktriti neki novi trendovi u stvaranju ekosustava u kojem virtalna stvarno odnosno uređaji koji ju omogućuju dobivaju pravi smisao.
I dok se VR uređaji danas najčešće koriste za igranje, jasno je da nedostaje ekosustav da bise s VR proširio. Kao što to cilja hrvatski startup s londonskom adresom Trillenium Hrvoja Prpića upravo zbog nedostatka svijesti o tome što VR pruža i kako stvoriti ekosustav virtaulani shopoping centar kao što je Trillenium tek treba dobiti mogućnost da zaživi u potpunosti.
Među proizvodima koji se željno iščekuju je i Facebookov Oculus Rift, HTC Vive i Sony PlayStation VR o kojima se već mnogo zna i čiji bi dolazak na tržište u prvom kvartalu ove godine trebao upravo donijeti pravi boom VR rješenja. I Google sa svojim Cardboard VR rješenjem za Android pametne telefone targetira sve veći dio tržišta. Najveći problem VR tržišta je cijena uređaja stoga se još ne može govoriti o većem prihvaćanju.
Novo istraživanje IBM Institute for Business Value otkriva da se očekuje značajno povećanje AI‑om omogućenih radnih tokova, od kojih su mnogi potaknuti agentskom umjetnom inteligencijom, oslanjajući se na nju za bolje donošenje odluka i automatizaciju.
Appleovi stručnjaci identificirali su temeljna ograničenja najnaprednijih modela umjetne inteligencije u radu koji dovodi u pitanje utrku tehnološke industrije prema sve moćnijim sustavima.
Iako mnoge kreativne aplikacije dolaze s osjetnim troškovima ili zahtijevaju pretplate, postoji mnogo pristupačnih opcija za dizajn. Međutim, nisu svi besplatni alati vrijedni vremena i truda.