Vipnet od idućeg tjedna prelazi na novu znatno napredniju platformu koja će Vip SAT TV korisnicima omogućiti još bolje korisničko iskustvo uz novu ponudu s atraktivnim programima i kvalitetnijom slikom. Nova direct2home platforma vezana je na satelit EUTELSAT 16° istočno te korisnici sad mogu pratiti stotinjak besplatnih (FTA - Free-to-Air) atraktivnih europskih kanala.
Vipnet je najavio da će svim Vip SAT korisnicima postojeći prijemnici biti zamijenjeni do kraja studenog s novim digitalnim satelitskim HD prijemnikom s kojim će moći pratiti i HD programe, a zamjena prijemnika je potpuno besplatna.
DTH (Direct-to-Home) označava tehnologiju prijema TV signala preko antene instalirane u domu korisnika, a može se koristiti za Pay TV, kao i za besplatne televizijske kanale. Prelazak na novu platformu najavila je Telekom Austria Grupa, čiji je Vipnet član, na Međunarodnoj broadcasting konvenciji (IBC) u Amsterdamu u rujnu ove godine, a Vipnet je prvi korisnik ove napredne DTH usluge unutar Telekom Austria Grupe.
Usluga satelitske televizije dostupna je korisnicima u svim krajevima Hrvatske, što je posebno značajno za ruralna područja.
Nakon što je ažuriranje sustava izazvalo pad mobilnih i fiksnih mreža, milijuni građana ostali su bez pristupa internetu i hitnim službama. Stručnjaci upozoravaju na širi europski trend infrastrukturne ranjivosti.
Claudia Nemat najavila je da napušta svoju poziciju u Deutsche Telekomu, gdje je obnašala dužnost članice Uprave zadužene za tehnologiju i inovacije. Nakon 14 godina u Upravi, odlučila je da neće produžiti svoj ugovor, koji bi istjecao iduće godine.
Deutsche Telekom (DT) započeo je 2025. godinu vrlo snažno, ostvarivši rast na svim ključnim financijskim pokazateljima te je zbog toga povisio svoje ciljeve za cijelu godinu.