Kineski Huawei drži više od četvrtine prihoda od VoIP i IMS opreme, što ju čini najdominantnijom kompanijom na tržištu. Ali, konkurencija ne zaostaje previše jer švedski Ericsson je na 21 posto udjela na tržištu, finska Nokia na 20 posto, a kineski ZTE na 12 posto. Među pet najvećih svrstan je i američki Ribbon s četiri posto udjela na tržištu VoIP i IMS opreme.
Držati visoku poziciju iznimno je bitno jer VoIP je pao za 12 posto na godišnjoj razini zbog nedovoljnih ulaganja i napretka VoLTE načina komunikacije. Sve to se osjetilo i situacija se podosta pogoršala s prošlom godinom, ali najjači "igrači" na tržištu nekako se uspijevaju hrvati sa svim problemima, dok oni manji ipak osjećaju posljedice.
Dakako, kao što je rečeno, sa svojih 26 posto najdominantniji je Huawei i s obzirom na inovativnost koju nudi ta kompanija, moguće je da će potaknuti rast, odnosno, zaustaviti pad na tržištu.
Najnoviji podaci domaćeg telekom regulatora za prvi kvartal 2025. pokazuju kako je ukupni prihod od javno dostupne telefonske usluge u nepokretnoj mreži iznosio je 27.503.604 eura, što je pad od 4,83 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Podaci su to za domaće telekom operatore no prije svega se odnose na tri velika fiksna telekoma Hrvatski Telekom, A1 Hrvatska i Telemach Hrvatska.
Nokia je izabrana da vodi PROACTIF, projekt koji financira Europska unija putem Chips Joint Undertaking (Zajednički poduhvat za čipove). Projekt ima za cilj ojačati tehnološku otpornost Europe i vodstvo u tehnologijama elektroničkih komponenti i sustava (ECS), te podržati autonomiju europske industrije dronova i robotike .
Donald Trump napao je AT&T zbog problema na koje je naišao tijekom konferencijskog poziva. Operater je, međutim, inzistirao na tome da problem nije uzrokovan njihovom mrežom. Trumpovi komentari dolaze nakon što su njegovi sinovi predstavili američku mobilnu uslugu koja nosi obiteljsko ime te najavili dolazak pametnog telefona proizvedenog u SAD-u.