Glavni izvršni direktor i predsjednik Uprave Deutsche Telekoma TimotheusHoettges na upit ICTbusiness TV-a o regulaciji tržišta, odnosima s OTT igračima ističe kako je očito došlo vrijeme da se telekomunikacijska industrija prestane shvaćati doslovno i da se ona shvati kao dio modernog gospodarstva i umreženog društva jer ovisimo o digitalnoj infrastrukturi.
Odgovarajući na pitanje Hoettges je napomenuo kako očekuje da će ove godine doći do promjene regulatornog okvira jer imamo regulatorni okvir koji nije fer. Kako se boriti protiv OTT igrača koji ne ulažu infrastrukturu i imaju mnogo manja ulaganja, a koriste takvu modernu infrastrukturu u koju telekom operateri moraju ulagati, zapitao se Hoettges.
Najnoviji podaci domaćeg telekom regulatora HAKOM-a pokazuju da je u segmentu mobilne telefonije ukupno promet u minutama smanjen za čak 10,13 posto na godišnjoj razini u odnosu na posljednja tri mjeseca 2021. godine. Tako se na mobitelima potrošilo 2,65 milijardi minuta.
Najnoviji podaci domaćeg telekom regulatora HAKOM-a pokazuju kako se u segmentu širokopojasnih usluga pristupa internetu svi telekomi u posljednja tri mjeseca 2022. godine povećali prihodi za 4,68 posto i to na 1,36 milijarde kuna. Zanimljivo u odnosu na prethodni kvartal iste 2022. godine prihod je manji 16,01 posto.
Najveći domaći telekom operatori Hrvatski Telekom, A1 Hrvatska, Telemach Hrvatska prema podacima HAKOM-a u posljednja tri mjeseca 2022. godine bilježe rast prihoda od mobilne telefonije i to 7,98 posto na 1,05 milijardi kuna. Pokazuju to netom objavljeni podaci domaćeg telekom regulatora Hrvatske agencije za mrežne djelatnosti (HAKOM).