TOP 100 najboljih u softverskom segmentu prema najvećoj prosječnoj plaći u odnosu na broj zaposlenih u 2017. godini

TOP 100 najboljih u softverskom segmentu prema najvećoj prosječnoj plaći u odnosu na broj zaposlenih u 2017. godini

Foto: Fotolia ilustracija

Kada se pak pogledaju prosječne plaće prema broju zaposlenih najveću prosječnu plaći i najveći broj zaposlenih ima Infobip sa 468 zaposlenih i prosječnom plaćom od 9,21 tisuću kuna neto. Slijedi ga državno-gradski APIS IT s 375 zaposlenih i prosječnom plaćom od 9,72 tisuće kuna. Na trećem mjestu je Combis sa svojih 366 zaposlenih i prosječnom plaćom od 10,32 tisuće kuna. Na četvrtom mjestu je IN2 s 361 zaposlenim i 10,14 tisuća kuna neto plaće. na petom mjestu je King ICT s 308 zaposlenih i 9,25 tisuća kuna neto plaće. Među prvih 10 smjestili su se od omaćih tvrtki još Span s 300 zaposlenih i 9,85 tisuća kuna neto plaće. Asseco SEE s 238 zaposlenih i 9,4 tisuće kuna neto plaće. Tu su i dva predstavništva stranih tvrtki Danieli-Systec i Mercury Processing Services International. Prvih deset zaključuje CROZ sa 175 zaposlenih i prosječnom plaćom od 9,4 tisuće kuna neto.

Podsjetimo još jednom. Kako bi stvari bile sasvim jasne još ćemo jednom objasniti metodologiju i to u svakom tekstu ( i da to ćemo kopirati) jer je i ovdje riječ o podacima koje prikupila tvrtka Bisnode i portal Poslovna.hr, a analizu je napravio, posložio i Vama naši čitatelji prikazao ICTbusiness.info. Dakle, ponovimo još jednom, jako je nezahvalno složiti analizu koju je realno gledajući, a ne ulazeći u poslovanje svake tvrtke kroz neki obliku due dilligencea prikazati stvarno stanje tržišta stoga smo se i ovaj put odlučili koristiti NKD-om kao ključnom referencom. Prema pretežitom NKD-u, odnosno onom koje su tvrtke same prijavile u softverski segment pripadaju KD 62.01, 62.02, 62.03,  62.09, 63.11. I to je ono što sad analiziramo.

Radi potpunog pojašnjenja IT segmentu kojem pripadaju sljedeći NKD-ovi 26.20. 58.21, 58.29, 95.11.

Već prije smo objavili podatke za telekomunikacijski sektor koji obuhvaća tvrtke s NKD-ovima 26.30, 61.10, 61.20, 61.30, 61.90.

Ipak i ovdje treba naglasiti da softverski segment ima i svojih anomalija jer se mnoge tvrtke prema NKD-u koji smo odabrali za analizu rade i druge poslove i prihode im čine poslovi koji nemaju direktne veze s razvoj softvera ali imaju s konzaltingom, sistemskim rješenjima, implementacijom i softvera i hardvera.

I tako, kad smo to sad lijepo još jednom razjasnili krenimo s analizom.

 

TOP 100 najboljih u softverskom segmentu prema najvećoj prosječnoj plaći u odnosu na broj zaposlenih u 2017. godini

 

TvrtkaNeto plaća 2016Broj zaposlenih 2016prosječna plaća 2017Broj zaposlenih 2017Neto plaća YoY (2017 / 2016)Rast zaposlenih YoY 2017 / 2016
1INFOBIP d.o.o.8,159.884319,208.0146812.848.58
2APIS IT d.o.o.9,439.353779,715.933752.93-0.53
3COMBIS d.o.o.10,226.1135310,319.603660.913.68
4IN2 d.o.o.9,787.3834810,138.433613.593.74
5KING ICT d.o.o.8,800.262619,249.953085.1118.01
6SPAN, d.o.o.9,439.892489,854.893004.4020.97
7ASSECO SEE d.o.o.9,982.742389,401.72238-5.820.00
8DANIELI-SYSTEC d.o.o.8,916.562249,164.872362.785.36
9Mercury Processing Services International d.o.o.15,017.0921617,048.8121013.53-2.78
10CROZ d.o.o.9,035.941609,421.481754.279.38
11STATIM d.o.o.6,262.131126,179.66136-1.3221.43
12Tipico Sports Services d.o.o.8,133.101058,177.821240.5518.10
13ERSTE GROUP CARD PROCESSOR d.o.o.11,819.3512412,154.611232.84-0.81
14PLAVI TIM d.o.o.10,833.2611111,763.701188.596.31
15LIBUSOFT CICOM d.o.o.7,100.971037,541.521126.208.74
16Cloudsense d.o.o.16,262.049016,429.841051.0316.67
17ECCOS-INŽENJERING d.o.o.6,378.25826,523.271012.2723.17
18CADENAS d.o.o.4,422.29774,856.851019.8331.17
19NTH Mobile d.o.o.4,249.65954,218.25100-0.745.26
20SEDAM IT d.o.o.9,210.638010,586.059514.9318.75
21Atos IT Solutions and Services d.o.o.11,878.719212,247.13933.101.09
22POSLOVNA INTELIGENCIJA d.o.o.7,686.35698,021.98914.3731.88
23INFOSYS LIMITED, d.d.2,546.1591
24VESTIGO, d.o.o.9,633.718810,176.53875.63-1.14
25CompING d.o.o.9,315.487710,654.798714.3812.99
26GLOBALLOGIC d.d.10,832.646010,437.7585-3.6541.67
27MANAS d.o.o.4,788.56594,940.04823.1638.98
28Omega software d.o.o.8,437.37648,550.10801.3425.00
29INFINUM d.o.o.6,680.69637,392.097910.6525.40
30TIS-OBJEKTNI INFORMACIJSKI SUSTAVI d.o.o.7,643.93818,105.81766.04-6.17
31INFODOM d.o.o.8,390.35767,103.6276-15.340.00
32B 4 B, d.o.o.14,275.857816,246.737413.81-5.13
33Coadria d. o. o.7,492.18497,760.73733.5848.98
34NANOBIT d.o.o.8,663.31679,313.77727.517.46
35PIS d.o.o.8,704.92669,466.19708.756.06
36PET MINUTA d.o.o.9,493.01689,967.86705.002.94
37C.M.G.C. d.o.o.3,144.76706,688.2170112.680.00
38GAUSS d.o.o.3,273.21654,085.396924.816.15
39HANDS ON SERVER SUPPORT d.o.o.5,479.80667,450.496835.963.03
40SERENGETI d.o.o.9,091.47438,615.8067-5.2355.81
41HEWLETT-PACKARD d.o.o.20,901.576921,526.49672.99-2.90
42trovicor d.o.o. u likvidaciji9,508.72644,005.7364-57.870.00
43Erste Group IT HR d.o.o.9,182.2412211,336.076423.46-47.54
44DUPLICO d.o.o.4,598.94475,236.906313.8734.04
45AMPLEXOR Adriatic d.o.o.15,682.144214,663.4462-6.5047.62
46ADACTA d.o.o.9,247.705810,413.145912.601.72
47INFOSISTEM d.d.8,170.00559,529.535716.643.64
48MULTICOM d.o.o.8,225.00539,297.535413.041.89
49NEOS d.o.o.14,450.754315,948.565410.3625.58
50TAU ON-LINE d.o.o.8,548.96489,427.045310.2710.42
51LAUS CC d.o.o.5,297.80535,884.915311.080.00
52ALTIMA d.o.o.10,691.903511,425.31536.8651.43
53MICROSOFT HRVATSKA d.o.o.49,831.575241,428.3752-16.860.00
54IGEA d.o.o.9,041.49489,394.23523.908.33
55ReversingLabs d.o.o.9,033.973912,143.505034.4228.21
56GDi d.o.o.9,155.034811,190.835022.244.17
57Trikoder d.o.o.7,640.28489,285.544921.532.08
58SPIN d.o.o. OSIJEK6,897.79497,746.354812.30-2.04
59HR PRO d.o.o.8,593.13407,496.7048-12.7620.00
60MEĐIMURJE IPC d.d.5,563.22466,744.574621.230.00
61Maurer Electronics Split d.o.o.4,923.9146
62ELEKTROIMPEX d. o. o.2,534.52352,888.524513.9728.57
63emovis tehnologije d.o.o.10,612.183910,119.6345-4.6415.38
64BULB d.o.o.6,971.353210,098.704544.8640.63
65INCHOO d.o.o.8,812.61399,299.05445.5212.82
66TELEGRAM MEDIA GRUPA d.o.o.7,123.61366,653.1043-6.6019.44
67IT SISTEMI-NOVE TEHNOLOGIJE d.o.o.8,514.78317,630.4343-10.3938.71
68404 d.o.o.6,492.13367,269.964311.9819.44
69MONO d.o.o.7,174.05357,772.22428.3420.00
70CROSSVALLIA d.o.o.9,987.503610,955.56429.6916.67
71HUMAN RESOURCES CLOUD d.o.o.13,959.293514,501.83413.8917.14
72BELLA SOFTWARE d.o.o.9,405.434310,440.244111.00-4.65
73VIP-DATA d.o.o.7,517.86428,620.943914.67-7.14
74POUNJE KONFEKCIJA d.o.o.2,544.74192,814.913810.62100.00
75INFOART d.o.o.6,076.32386,537.72387.590.00
76SV GROUP d.o.o.7,910.21408,839.193711.74-7.50
77MCS GRUPA d.o.o.6,987.38357,217.79373.305.71
78INFOMARE d.o.o.6,205.21327,750.683724.9115.63
79INTEGRACIJA OD-DO d.o.o.11,303.092710,187.1637-9.8737.04
80AMPHINICY, d.o.o.9,067.383510,599.103716.895.71
81ETRANET GRUPA d.o.o.4,669.76355,485.423617.472.86
82MEGATREND POSLOVNA RJEŠENJA d.o.o.7,444.02397,943.81356.71-10.26
83LASER LINE d. o. o.8,118.06369,614.293518.43-2.78
84Pyrrhic victory d.o.o.7,642.473110,268.873434.379.68
85SAMURAI DIGITAL d.o.o.3,272.32283,907.603419.4121.43
86MIPS d.o.o.21,601.172220,265.5633-6.1850.00
87GASTROBIT - GRC GRUPA d.o.o.4,272.78305,535.863329.5610.00
88BANKSOFT d.o.o.9,517.423310,006.06335.130.00
89MREŽNE TEHNOLOGIJE VERSO, d.o.o.11,558.012612,083.59324.5523.08
90EKOBIT d.o.o.10,964.443011,683.07326.556.67
91ADSCANNER d.o.o.3,783.33242,959.1132-21.7933.33
92S&T Carrier Business d.o.o.13,335.004012,208.8731-8.44-22.50
93TECHED SAVJETODAVNE USLUGE d.o.o.10,912.072910,914.25310.026.90
94MICROLAB d.o.o.7,516.93328,425.003112.08-3.13
95MIREO d.d.12,734.572712,581.1831-1.2014.81
96ASBISC-CR d.o.o.6,947.58317,505.91318.040.00
97ABIT d.o.o.7,730.64347,587.3731-1.85-8.82
98Visage Technologies d.o.o.8,331.94129,611.673015.36150.00
99TEHNIČAR-COPYSERVIS d.o.o.4,685.28304,873.61304.020.00
100BRODOSPLIT-INFORMATIKA d.o.o.7,083.59327,296.11303.00-6.25

 

 

Izvor: Bisnode / Poslovna.hr Analiza podataka: ICTbusiness.info

Još iz kategorije

Dinit Card Services prvi u regiji prikazao kupnju u proširenoj stvarnosti

Dinit Card Services prvi u regiji prikazao kupnju u proširenoj stvarnosti

18.09.2018. komentiraj

Slovenska tvrtka Dinit Card Services premijerno je predstavila kupnju virtualnih proizvoda u obliku holograma uz pomoć naočala za proširenu i virtualnu stvarnost Microsoft HoloLens i mobilnog telefona. Riječ je o prvoj demonstraciji takve vrste kupovine u našoj regiji. Dinit je na projektu surađivao s dva partnera iz Slovenije, Skupinom Stroka.si te Microsoftom Slovenija.

Pedijatri potvrdili: više od 50 posto upita o zdravlju djece moguće je riješiti bez potrebe odlaska u ordinaciju

Pedijatri potvrdili: više od 50 posto upita o zdravlju djece moguće je riješiti bez potrebe odlaska u ordinaciju

18.09.2018. komentiraj

Suvremen način života mijenja roditeljske navike pa je sve učestalija komunikacija s pedijatrima putem mobitela i e-maila. Putem LittleDot platforme roditelji mogu u bilo koje vrijeme i s bilo kojeg mjesta dobiti stručni medicinski savjet prilagođen individualnoj situaciji.

TOP 10 najkorištenijih Big Data frameworka

TOP 10 najkorištenijih Big Data frameworka

16.09.2018. komentiraj

Veliki podaci, ili na engleskom poznatiji kao Big Data, nastavljaju svoj izniman rast u svim industrijama i to ne čudi jer manje i veće kompanije oslanjaju se upravo na to što prikupe. Zatim ili prosljeđuju podatke ili ih jednostavno koriste za svoje potrebe, s ciljem da ono što nude bude bolje izvedeno, bolje plasirano i općenito bolje prihvaćeno.