Zynga prolazi teške dane. U drugom tromjesečju ove godine, Zynga je prijavila pad prihoda od čak 31 % u odnosu na prošlu godinu. Zynga već dulje vrijeme ne ostvaruje dobre rezultate, što je dovelo do promjene izvršnog direktora Mark Pincusa, na sadašnjeg Don Mattricka. No, prema ostvarenim rezultatima, vidi se da ni ta promjena nije pomogla.
Tvrtka je prijavila neto gubitak od 16 milijuna dolara, što je ipak manje u odnosu na prošlu godinu, kada je gubitak bio 22.8 milijuna, ali ostaje pitanje do kada će moći trpjeti takav trend. Odlučili su poduzeti drastične mjere i prošli mjesec otpustili su gotovo 20 % stalnih zaposlenika u nadi da smanje neto gubitak, ali u ovakvoj situaciji teško će se izvući, pogotovo na takav način.
David Ko, glavni operativni direktor, prošli kvartal izjavio je da tvrtka evaluira paletu proizvoda, ponovo ocjenjuju cjelokupni rad i da će se financijski rezultati primijetiti u ovom tromjesečju. Na žalost, rezultati se generalno nisu poboljšali, ali ističe se blaži pad dnevno aktivnih korisnika. Smanjilo se za 39 milijuna u prošlom kvartalu, u usporedbi sa padom od 72 milijuna prošle godine.
Zynga se i dalje trudi svim raspoloživim sredstvima ostati u središtu mobilnih platforma, ali kako su glavni konkurenti, King i Kabam ojačali, Zynga nije uspjela odgovoriti i počinje polako, ali sigurno tonuti. Obje su kompanije zasad ostvaruju dobre rezultate, King zahvaljujući igrici Candy Crush Saga, a Kabam ima puno naslova koji su ih pozicionirali u top 25 najunosnijih ove godine. Nasuprot tome, Zyngu na životu jedino održava dugogodišnja Poker franšiza koja je u SAD-u među top 25 najunosnijih.
Svi poslovni subjekti razvrstani su prema Nacionalnoj klasifikaciji djelatnosti – NKD 2007. u jednu djelatnost po principu pretežnosti, odnosno u onu u kojoj ostvaruju najveću dobit.
Microsoft je najavio ulaganje od 400 milijuna dolara za jačanje AI i cloud računalnih kapaciteta Švicarske. Ovo bi predstavljalo značajno proširenje njihove infrastrukture u zemlji.
U Primorsko-goranskoj županiji u 2024. godini sjedište je imalo 13.094 poduzetnika sa 72.766 zaposlenih. U 2024. godini kod 5.640 poduzetnika u Rijeci bilo je 33.606 zaposlenih