TOP 100 najuspješniji tvrtki u segmentu računala prema visini neto plaće

TOP 100 najuspješniji tvrtki u segmentu računala prema visini neto plaće

Foto: DepositPhotos

Na vodećem mjestu prema visini prosječne neto plaće, gdje pripadaju tvrtke kojima je pretežiti prijavljeni NKD 26.20, 58.21, 58.29, 95.11, za 2019. godinu nalazi se Lenovo s prosječnom neto plaćom od gotovo 25 tisuća kuna s prosječnim petogodišnjim rastom od 8,52 posto, prema analizi tvrtke Bisnode i portala Poslovna.hr i ICTbusiness.info.

Na drugom mjestu je Oracle Hrvatska s 20,19 tisuća kuna prosječne neto plaće i koja se na petogodišnjoj razini nije mnogo mijenjala. Na trećem mjestu je IBM Hrvatska s 19,9 tisuća kuna, međutim ovdje treba napomenuti kako je IBM snažno povećao broj zaposlenih otvaranjem regionalnog centra pa je pad plaće u korelaciji povećanim brojem zaposlenih.

I nakon što prve tri tvrtke s najvećim plaća čine velika trojka svjetske ICT scene na četvrtom mjestu je Nirvana s 18,8 tisuća kuna i na petom mjestu Gembox s 16,6 tisuća kuna.

Znamo da će mnogi reći kako će se opet na listi naći i tvrtke koje možda ne pripadaju po pretežitoj djelatnosti ovom segmentu, ali NKD je realno jedina prava odrednica. Problem naravno nastaje jer mnogima NKD odnosno glavna djelatnost prema NKD je samo jedna u nizu djelatnosti  ponekad i nije ključna. Dakle cijeli ICT pripada u tri NKD područja softver 62.01, 62.02, 62.03, 62.09, 63.11; računala 26.20, 58.21, 58.29, 95.11 te komunikacije i telekomi 26.30, 61.10, 61.20, 61.30 i 61.90. Prema ovim NKD-ovima u analizu je ukupno ušlo više od 13 tisuća  tvrtki.

TOP 100 u segmentu računala prema najvećoj prosječnoj neto plaći u 2019. godini


TOP 100 prema neto plaćiNeto plaća 2015Broj zaposlenih 2015 Neto plaća 2016Broj zaposlenih 2016Neto plaća 2017Broj zaposlenih 2017Neto plaća 2018Broj zaposlenih 2018Neto plaća 2019Broj zaposlenih 2019YoY 2019/2018YoY 2018/2017YoY 2017/2016YoY 2016/2015CAGR 2015-2019
1LENOVO16,603.001121,462.00922,697.00923,794.001124,990.91115.034.835.7529.278.52%
2ORACLE HRVATSKA20,457.005021,554.004819,893.004615,790.004720,185.204927.84-20.63-7.715.36-0.27%
3IBM HRVATSKA27,687.0013126,094.0013724,809.0018622,372.0021419,905.35268-11.03-9.82-4.92-5.75-6.39%
4NIRVANA9,482.00510,440.00514,946.00514,547.00518,793.75429.19-2.6743.1610.1014.66%
5GEMBOX8,446.00710,035.00810,561.00910,898.00916,625.00252.553.195.2418.8114.50%
6TIPRO18,677.00318,275.00318,435.00322,431.00214,225.002-36.5821.680.88-2.15-5.30%
7INTER-NET9,627.00409,455.004111,703.004212,589.004512,688.54560.797.5723.78-1.795.68%
8ENATEL20,399.00324,956.00210,856.00212,067.00212,116.6720.4111.16-56.5022.34-9.89%
9ACONNO







11,958.331




10TESLA0.0001,422.0016,512.00511,578.00511,792.8671.8677.79357.95

11COMPUTECH10,543.002010,421.002010,635.002010,491.002010,824.12193.18-1.352.05-1.160.53%
12CS COMPUTER SYSTEMS7,404.001158,014.001239,720.0013110,440.0013510,822.981403.677.4121.298.247.89%
13ED BOREL7,155.0059,245.0058,749.0079,925.00610,705.5667.8613.44-5.3729.218.39%
14NIMIUM7,629.0098,839.0090.00010,206.001210,556.41133.43
-100.0015.866.71%
15DIGBIZ6,872.0028,725.0027,166.0037,167.00310,420.83245.400.01-17.8726.968.68%
16FORNAX INFORMATIKA10,847.00811,565.00810,664.0099,694.00410,377.7837.05-9.10-7.796.62-0.88%
17ROLLING CAPITAL

3,211.0014,533.0025,114.00410,245.834100.3512.8241.17

18MONRI PAYMENTS7,886.0037,117.0037,015.0046,968.00910,127.501045.34-0.67-1.43-9.755.13%
19NITES

0.0000.0003,348.0019,800.001192.71



20R S B8,755.0078,164.0078,931.0079,681.0079,130.218-5.698.409.39-6.750.84%
21SENTINEL2,792.0010.0004,126.0017,823.0019,012.50215.2189.60
-100.0026.41%
22O27,813.0088,291.0088,052.0088,144.0098,979.63910.261.14-2.886.122.82%
23STROJEVINA0.0000.0001,966.0011,966.0018,966.671356.090.00


24NOVA GENERACIJA SOFTVERA5,645.0037,454.0039,634.00210,228.0028,783.332-14.126.1729.2532.059.24%
25INTEGRA GROUP7,234.00407,591.00417,988.00458,476.00458,687.31442.496.115.234.943.73%
26SARTORIUS CROATIA-LIBRA ELEKTRONIK7,263.00117,934.00128,920.00129,258.00128,679.1714-6.253.7912.439.243.63%
27TEB INFORMATIKA8,063.00208,111.00189,023.00159,003.00158,631.5514-4.13-0.2211.240.601.37%
28CARMEL ELECTRONICS7,247.0017,285.0017,347.0018,366.0018,591.6712.7013.870.850.523.46%
29SUCCESSOR6,934.0048,562.0038,500.0038,500.0038,500.0030.000.00-0.7223.484.16%
30AZONPRINTER4,783.00335,167.00345,427.00266,973.00188,482.691321.6528.495.038.0312.14%
31PAYTEN

0.0006,590.00988,198.001028,345.001051.7924.40


32ELEKTRONIKA-MP6,212.0054,682.0056,780.0059,156.0038,330.563-9.0235.0444.81-24.636.04%
33G.I. ELEKTRONIKA3,677.0027,523.0016,560.0016,772.0018,283.33122.323.23-12.80104.6017.64%
34INFOS - SPLIT,6,955.0077,449.0086,786.0097,674.0088,279.1747.8913.09-8.907.103.55%
35INSIG28,478.00288,261.00317,730.00347,074.00368,251.194216.64-8.49-6.43-2.56-0.54%
36LOST,6,326.00256,749.00256,951.00257,639.00258,246.18247.959.902.996.695.44%
37PROJECT AMBER





3,798.0038,225.001116.56



38STORM COMPUTERS6,729.00597,348.00628,488.00638,656.00638,166.0264-5.661.9815.519.203.95%
39MICROTEAM

0.0006,136.00336,987.00347,728.133210.6113.87


40VENDOR COMPUTERS6,941.0047,329.0048,356.0037,600.0037,719.4431.57-9.0514.015.592.15%
41GIS CLOUD6,001.00116,320.00167,205.00197,790.00207,649.2422-1.818.1214.005.324.97%
42M SAN GRUPA8,411.001258,768.001288,724.001378,050.001567,586.31151-5.76-7.73-0.504.24-2.04%
43MICROLINE6,214.00596,453.00576,972.00527,592.00507,576.7652-0.208.898.043.854.05%
44OMOLAB KOMUNIKACIJE







7,508.331




45NOTEMACHINE ADRIA

0.0000.0005,278.0017,483.33141.78



46ALTPRO5,658.00915,937.001036,233.001095,865.001287,414.0713826.41-5.904.994.935.55%
47SUPRACONTROL0.000683.0097,132.00116,958.00117,406.06116.44-2.44944.22#DIV/0!
48SERVICE PLUS IT6,544.0046,323.0057,378.0056,796.0077,352.7838.19-7.8916.69-3.382.36%
49XAGENT,5,621.00185,703.00186,550.00197,064.00197,297.73223.317.8514.851.465.36%
50DOLI PROM6,461.0056,368.0046,555.0049,317.0037,275.004-21.9242.142.94-1.442.40%
51NOVA GENERACIJA INFORMACIJSKIH TEHNOLOGIJA5,837.0056,265.0055,881.0076,570.0087,263.54810.5611.72-6.137.334.47%
52A-ELEKTRONIK







7,247.226




53PCE,5,422.00655,394.00605,918.00476,649.00377,204.89298.3612.359.71-0.525.85%
54KIBERNETIKA3,717.0023,726.0023,827.0023,735.0027,200.00292.77-2.402.710.2414.14%
55BIOMAX6,727.0066,756.0065,366.0096,290.0087,153.13813.7217.22-20.570.431.24%
56POINT6,374.00196,540.00196,969.00186,783.00197,122.81195.01-2.676.562.602.25%
57VIDRA7,080.0016,064.0015,797.0018,752.0017,100.001-18.8850.97-4.40-14.350.06%
58R1 POS





4,445.0037,063.89358.92



59LIBRA TEHNIČAR8,422.00139,096.00139,460.00138,104.00147,052.9814-12.97-14.334.008.00-3.49%
60TELCOM,3,736.0026,640.0017,494.0017,040.0017,041.6710.02-6.0612.8677.7313.52%
61RITAM,6,058.0088,466.0085,478.00107,699.00107,028.709-8.7140.54-35.2939.753.02%
62TEHNIČAR-SERVAG6,236.00126,618.00116,373.00135,949.00176,968.631717.14-6.65-3.706.132.25%
63IMAGE ENTER4,920.0094,248.00115,449.00116,369.00106,965.38139.3616.8828.27-13.667.20%
64ELESTRA,4,626.0014,667.0015,125.0016,008.0016,958.33115.8217.239.810.898.51%
65HUNOR4,520.0035,338.0057,690.0066,557.0096,921.21115.55-14.7344.0618.108.90%
66STRUNA2,425.0012,277.0011,375.0023,167.0026,916.671118.40130.33-39.61-6.1023.32%
67ECS EUROCOMPUTER SYSTEMS4,475.0044,594.0067,361.00247,642.00306,895.8324-9.763.8260.232.669.03%
68COMWARE6,786.0046,686.0046,111.0046,814.0036,872.2230.8511.50-8.60-1.470.25%
69USLUŽNO - TRGOVAČKI OBRT "KASA SERVIS", VL. IVICA NOVOSEL, SESVETE, ZAGREBAČKA 105







6,866.671




70DATA LINK6,434.00156,702.00156,419.00167,042.00166,848.6118-2.759.71-4.224.171.26%
71PROPRINT4,814.0095,615.00126,450.00107,220.0086,815.0010-5.6111.9414.8716.647.20%
72BORG5,493.0015,609.0015,932.0016,054.0016,791.67112.182.065.762.114.34%
73MAIC





0.0016,775.001




74IT JEDAN4,008.00183,968.00174,765.00158,112.0076,758.333-16.6970.2420.09-1.0011.02%
75OLIVER APLIKACIJE2,790.0013,270.0013,945.0015,634.0016,750.00119.8142.8120.6417.2019.33%
76INFORMATIČKE DJELATNOSTI6,318.0036,509.0036,597.0036,684.0036,716.6730.491.321.353.021.23%
77ACT PLAVEC6,181.0029,016.0016,180.0015,790.0026,683.33115.43-6.31-31.4645.871.58%
78DILOGIC8,518.0058,964.0059,122.0068,115.0086,651.048-18.04-11.041.765.24-4.83%
79KODEKS5,388.00386,463.00406,612.00456,695.00466,649.2846-0.681.262.3119.954.30%
80SKVID3,000.0014,750.0015,950.0014,913.0026,641.67235.19-17.4325.2658.3317.23%
81VARIOSYSTEMS







6,597.924




82METRIS6,219.0036,278.0036,430.0036,600.0036,555.563-0.672.642.420.951.06%
83ŠANTIĆ SERVIS







6,519.443




84KIREY







6,510.199




85BUSINESS SOFTWARE,2,438.0052,561.0052,724.0053,612.0056,504.17480.0732.606.365.0521.68%
86AT KVARNER5,290.0045,493.0045,786.0045,740.0046,504.17413.31-0.805.333.844.22%
87"DELTA PRINT" VL. GORAN ŠAFAR







6,461.116




88DIAGRAM5,544.0045,443.0056,495.0056,282.0066,454.1762.74-3.2819.33-1.823.09%
89FENIKS INFO3,011.00164,959.00135,647.00104,208.00196,445.422053.17-25.4813.8764.7016.44%
90BINAR5,428.0065,531.0065,640.0066,437.0056,433.335-0.0614.131.971.903.46%
91COMTEL CORP5,462.0096,219.00126,890.00136,790.00136,409.9016-5.60-1.4510.7913.863.25%
92MEDICOTEHNA0.0000.0000.0002,146.0016,408.331198.62



93MR SERVIS6,927.00495,700.00495,838.00575,769.00596,364.864610.33-1.182.42-17.71-1.68%
94TAGNOLOGY4,979.0086,972.0085,653.0085,831.0086,328.5778.533.15-18.9240.034.91%
95INIS6,151.0025,993.0026,052.0026,086.0026,283.3323.240.560.98-2.570.43%
96NETOKRACIJA

0.0007,987.0014,450.0036,275.00441.01-44.28


97SERVISIRAJ4,000.0014,333.0012,883.0024,072.0026,241.67153.2841.24-33.468.339.31%
98AFITAT TRAVEL







6,208.332




99PISMOHRANA SERVIS5,096.00106,329.0065,456.0075,976.0076,182.1473.459.53-13.7924.203.94%
100TELEBIT6,059.0036,065.0036,065.0036,133.0036,136.1130.051.120.000.100.25%

Izvor: Bisnode, Poslovna.hr i ICTbusiness.info

TOP 20 u segmentu računala prema najvećoj prosječnoj neto plaći i najvećem broju zaposlenika u 2019. godini


TOP 100 prema neto plaćiNeto plaća 2015Broj zaposlenih 2015 Neto plaća 2016Broj zaposlenih 2016Neto plaća 2017Broj zaposlenih 2017Neto plaća 2018Broj zaposlenih 2018Neto plaća 2019Broj zaposlenih 2019YoY 2019/2018YoY 2018/2017YoY 2017/2016YoY 2016/2015CAGR 2015-2019
1IBM HRVATSKA D.O.O.2768713126094137248091862237221419905.3482268-11.03-9.82-4.92-5.75-6.39%
2M SAN GRUPA D.D.84111258768128872413780501567586.3134151-5.76-7.73-0.504.24-2.04%
3CS COMPUTER SYSTEMS D.O.O.7404115801412397201311044013510822.97611403.677.4121.298.247.89%
4ALTPRO D.O.O.5658915937103623310958651287414.0713826.41-5.904.994.935.55%
5LINKS D.O.O.390010044451064730113503811954751328.676.516.4113.977.02%
6PAYTEN D.O.O.

00659098819810283451051.7924.40


7HANGAR 18 D.O.O.34974832997338318842141044645.6149510.2410.0016.13-5.665.84%
8MIKRONIS, D.O.O.4150364241434624514735634764.2307650.622.409.032.192.80%
9STORM COMPUTERS D.O.O.6729597348628488638656638166.015664




10PREKVRŠJE SVJETLOVOD D.O.O.4212784416674420694812644759.027760-1.108.870.09

11INTER-NET D.O.O.9627409455411170342125894512688.5416560.797.5723.78-1.795.68%
12SUPRA NET D.O.O.4092553868493981544709525128.0864548.9018.292.92-5.474.62%
13MICROLINE D.O.O.6214596453576972527592507576.762852-0.208.898.043.854.05%
14ORACLE HRVATSKA D.O.O.204575021554481989346157904720185.2044927.84
-7.715.36-0.27%
15MR SERVIS D.O.O.6927495700495838575769596364.8554610.33-1.182.42-17.71-1.68%
16KODEKS D.O.O.5388386463406612456695466649.275346-0.681.262.3119.954.30%
17INTEGRA GROUP D.O.O.7234407591417988458476458687.3106442.496.115.23

18INSIG2 D.O.O.8478288261317730347074368251.19044216.64-8.49-6.43-2.56-0.54%
19VACOM D.O.O.3071293354303761353705404026.6666408.68



20ZEL-COS, D.O.O.4999345274345346355391355508.5784342.180.841.375.501.96%

Izvor: Bisnode, Poslovna.hr i ICTbusiness.info

Još iz kategorije

Ulaganje u zaštitu podataka je neophodno, ali i dugoročno isplativo

Ulaganje u zaštitu podataka je neophodno, ali i dugoročno isplativo

04.12.2020. komentiraj

Agencija za zaštitu osobnih podataka u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom organizirala je besplatnu online interaktivnu radionicu Kako uskladiti poslovanje s Općom uredbom o zaštiti podataka (GDPR) za mikro, srednje i male poduzetnike s područja Karlovačke i Ličko-senjske županije.

Studeni donio tek nešto više od 100 milijuna kuna ugovorenih IT javnih nabava

Studeni donio tek nešto više od 100 milijuna kuna ugovorenih IT javnih nabava

03.12.2020. komentiraj

Najnovija analiza domaćeg IT tržišta kada je riječ o javnim nabavama pokazuje kako je iznos ugovorenih poslova u studenom dosegao 101,42 milijuna kuna, što je manje od procijenjenih 112,62 milijuna kuna za te javne nabave. Procijenjena vrijednost javnih nabava u 2019. godine u studenom bila je čak za 83,6 posto više i bila je veća od 206 milijuna kuna. Istovremeno, vrijednost ugovorenih poslova bila je 106,45 milijuna kuna što je više za 5 posto više od ugovorene vrijednosti IT javnih nabava u studenom ove godine.

Analiza pokazala da je Vertiv svjetski lider na tržištu hlađenja podatkovnih centara

Analiza pokazala da je Vertiv svjetski lider na tržištu hlađenja podatkovnih centara

03.12.2020. komentiraj

Vertiv rangiran je od strane analitičke tehnološka tvrtke Omdia kao najveći svjetski dobavljač na promjenjivom i inovativnom tržištu hlađenja podatkovnih centara. Novo objavljeno istraživanje naglašava da uspostavljene tehnologije odbijanja topline poput izravnog širenja (DX), hladne vode i hlađenja isparavanjem i dalje dominiraju, a istovremeno postaju i održivije. Uz to, predviđa se rast novih tehnologija, poput raznih oblika hlađenja tekućinom, budući da operateri podatkovnih centara traže načine za daljnje poboljšanje učinkovitosti zbog povećavanja rasta power-intensive računarstva.