Sve su veće razlike između organizacija koje se nisu prilagodile naprednijim tehnologijama

Sve su veće razlike između organizacija koje se nisu prilagodile naprednijim tehnologijama
DepositPhotos

Tehnološki razvijene i tehnologiji sklonije organizacije iskoristile su pandemiju koronavirusa kako bi ili ubrzale tranziciju i transformaciju, odnosno, kako bi je počeli provoditi. Vidi se to već prema prilagodbi nekim od tih naprednijih tehnologija.

Naime, prema istraživanju koje je proveo Accenture uz pomoć 4300 rukovodećih osoba u organizacijama, rezultat je petereostruki rast u odnosu na period prije pandemije. Po pitanju prilagodbe i razvoja novih tehnologija.

Najbolje je prepoznati te trendove kroz usporedbu sa situacijom iz 2019. Pa tako možemo vidjeti da nadolezeć tehnologije prije dvije godine imaju stopu prilagodbe od oko 70 posto, a već početkom ove godine to je na oko 90 posto.

Što se tiče IT infrastrukture, njen razvoj bio je na oko 70 posto po pitanju ulaganja i implementacije, a sad je na gotovo 95 posto. Umjetna inteligencija i automatizirani procesi su bili na oko 95 posto i trenutno su na gotovo 95 posto.

Internet stvari (IoT) je bio na oko 80 posto, sad je na oko 95 posto, cloud rješenja su bila na oko 80 posto i sad su na više od 95 posto, a podaci su s 85 posto "skočili" na oko 95 posto.

Kad gledamo prilagodbu ukupno, ona je sa 75 posto "skočila" na gotovo 95 posto i to zapravo najbolje govori koliko se fokus okrenuo prema razvoju i traženju noviteta ispred stagnacije i postepenog razvoja.

Tako nešto je jedna od pozitivnih posljedica pandemije i zasigurno će na duge staze donijeti ubrzaniji napredak u svakom smislu, a da se veže uz tehnološki sektor te one koji ovise o njemu.

Jer, ako samo zastanemo i pogledamo koliko se tehnologija ubrzano razvija pa ponovno obratimo pozornost na podataka da se stopa prilagodbe i razvoja ubrzala za pet puta samo u jednoj godini, možemo zaključiti o kolikom se "skoku" radi u svakom smislu te da se tako nešto nikako ne može zanemariti.