Grupa SoftBank izvijestila je o svojoj prvoj dobiti u pet kvartala u trećem fiskalnom kvartalu 2023., koji je završio 31. prosinca. Rezultat je podržan dobicima od ulaganja Vision Funda i skokom njegove neto vrijednosti imovine potaknutom njegovom jedinicom za dizajn čipova Arm, koja je revidirala svoju prognozu za cijelu godinu.
Financijski direktor Yoshimitsu Goto rekao je da je tvrtka prebacila svoj portfelj s Alibabe na AI s Armom u središtu. "Očekujemo veći rast od Arma", rekao je Goto, tvrdeći da je on najveći doprinos globalnoj evoluciji umjetne inteligencije. Napomenuo je da je Arm činio 32 posto imovine SoftBanka na kraju 2023., što je porast u odnosu na 9 posto na kraju 2019. Tvrtka posjeduje 90 posto Arm. Posljednjih godina SoftBank je prodao većinu svojih dionica u Alibabi.
Prihod od jedinice povećao se za 15 posto na 105,2 milijarde JPY (704,3 milijuna dolara), potaknut uglavnom rastom u poslovanju s licencama. Rastuća potražnja za AI čipovima potaknula je Arm da poveća svoju prognozu prihoda za cijelu godinu za 5 posto na oko 3,2 milijarde dolara. Dobit SoftBanka dosegla je 950 milijardi JPY u usporedbi s gubitkom od 783,4 milijarde JPY u 3. kvartalu 22. Njegov krajnji rezultat također je potpomognut dobitkom od 7,7 milijardi dolara od kupnje dionica T-Mobilea u SAD-u. Njegovi Vision Funds zabilježili su dobit od 442,7 milijardi JPY, poništivši gubitak od 660,1 milijardu JPY. Neto prodaja porasla je 2,6 posto na 1,6 trilijuna JPY.
Poslovni rezultati pojedinog poduzetnika (ukupni prihodi, ukupni rashodi, dobit prije i poslije oporezivanja itd.) analiziraju se prema podacima iskazanim u godišnjem financijskom izvještaju.
Analiza TOP 100 najboljih tvrtki u telekomunikacijskom dijelu hrvatskog ICT tržišta za 2025. godinu pokazuje tržište koje je stabilno po broju aktivnih poduzeća, ali vrlo dinamično po prihodima, rastu pojedinih igrača i promjenama u infrastrukturnom dijelu sektora. Prema obuhvatu NKD 26.30, 61.10, 61.20, 61.30 i 61.90, u razdoblju 2021.–2025. ukupno je evidentirano 465 tvrtki, bez promjene broja poduzeća iz godine u godinu, a prema prihodima uvjerljvo su najveći Hrvatski Telekom, A1 Hrvatska i Telemach Hrvatska.
Računalni segment hrvatskog ICT tržišta u 2025. pokazuje tržište s velikim brojem aktivnih poslovnih subjekata, ali i izrazito naglašenom usitnjenošću. Prema dostavljenim podacima, u segmentu je evidentirano ukupno 650 aktivnih tvrtki, pri čemu su podaci o zaposlenima dostupni za njih 602, dok 48 tvrtki nema upisanu vrijednost broja zaposlenih. Analiza je napravljena prema podacima Financijske agencije za 2025. godinu, odnosno Fina Info.BIZ za ICTbusiness Media – ICTbusiness.info. Udio tvrtki bez podatka o zaposlenima iznosi 7,38 posto, što nije zanemarivo jer se taj dio baze mora posebno uzeti u obzir pri interpretaciji veličine i stvarne operativne snage segmenta.