Facebook se promjenom imena u Meta doveo do situacije koja je bila očekivana - pada cijene dionice pa samim time i tržišne kapitalizacije. Ona je 3. veljače ove godine „izbrisala“ 252 milijarde američkih dolara!
No nije samo promjena imena, kao ni zaokret prema metaverzumu, utjecalo na ovako nešto. Naime, Facebook je kao društvena mreža zabilježio prekid rasta po pitanju novih korisnika. I sve to ostavilo je traga.
Time je Meta postala kompanija s najvećim gubitkom u jednom danu i na taj način "odgurala" Apple na drugo mjesto, koji ga je zaslužio gubitkom 180 milijardi dolara 3. rujna 2020. Iste je to godine, ali 15. ožujka Microsoft izgubio 178 milijardi dolara.
Tesla je 9. studenoga prošle godine ostala bez 140 milijardi u jednom danu, a Amazon 30. srpnja prošle godine bez 130 milijardi.
Ujedno, listu završava onaj koji i započinje, ali pod starim imenom. Facebook je 26. srpnja 2018. ostao bez 121 milijarde dolara...
Appleovo poslovanje u Kini, koje je doživjelo razne faze – od motora rasta do problema i natrag – bilo je jedno od slabijih područja u tvrtkini, unatoč boljim od očekivanih rezultatima u prazničnom kvartalu.
Infobip je osigurao višu osiguranu kreditnu liniju u iznosu od 520 milijuna dolara, predvođenu fondovima i računima kojima upravljaju BlackRock i Blue Owl. Cilj je refinancirati postojeću kreditnu liniju, ojačati kapitalnu osnovu i podržati sljedeću fazu rasta tvrtke. Kako potražnja za AI-pokretanim korisničkim angažmanom ubrzano raste, Infobip dodatno pojačava fokus na inovacije i globalno širenje.
Eleport je sklopio strateško partnerstvo sa Supernova Grupom, jednim od najvećih trgovačkih lanaca u regiji. U sklopu ovog projekta, na 30 lokacija, u Hrvatskoj i Sloveniji - bit će instalirano gotovo 200 ultra-brzih DC punjača snage do 400 kW.