Ekholm je rekao da Europa zaostaje i da zakonodavci na kontinentu moraju dati prioritet konsolidaciji i smanjiti regulaciju kako bi poboljšali situaciju.
Depositphotos
Glavni izvršni direktor Ericssona Borje Ekholm razmišlja o preseljenju sjedišta tvrtke iz Švedske u SAD. U intervjuu za Bloomberg snažno je naznačio da će tvrtka nastaviti preusmjeravati ulaganja iz Europe.
Ekholm je rekao da Europa zaostaje i da zakonodavci na kontinentu moraju dati prioritet konsolidaciji i smanjiti regulaciju kako bi poboljšali situaciju. "Prirodan zaključak toga je da ćemo se smanjivati u Europi i rasti u Sjevernoj Americi." Ekholm je nastavio izjavljivati da je pitanje službenog preseljenja u SAD tema koja se ponavlja, a dok Ericsson ima duboke veze u Europi, morao je zauzeti širi pogled na to kako će svijet izgledati u budućnosti. „Hoćemo li se u nekom trenutku preseliti? To bi se moglo dogoditi.”
Šef Ericssona također je rekao da su se američke sankcije protiv Huaweia pokazale neučinkovitima, a kineska tvrtka ostaje njegov najveći konkurent. Ericsson pokušava nadmašiti konkurenciju istraživanjem i razvojem te ulaganjima u otvoreni RAN. Izvršni direktor je priznao da pristup otvorenom RAN-u može dovesti do veće konkurencije za Ericsson u širem smislu, ali je dodao da je horizontalna platforma način na koji mogu pobijediti Kineze.
Osim otvorenog RAN-a, Ekholm je rekao kako očekuje da će njegov mrežni API posao generirati prihod u idućih jednu ili dvije godine. Švedski dobavljač napravio je veliku igru oko API-ja 2022. godine, potrošivši 6,2 milijarde dolara na kupnju pružatelja usluge oblaka. Međutim, od tada je ukupna vrijednost jedinice uštedjela oko 4 milijarde dolara zbog nižeg rasta tržišta od očekivanog. Ekholm je priznao da je Ericsson ispustio loptu i izgubio fokus na jezgru Vonagea, ali je sada više usmjeren na izvršenje svog poslovnog plana.
Udio TSMC-a na tržištu proizvodnje čipova raste, a s time i njegova kapitalna ulaganja, koja su se peterostruko povećala od 2015. Tvrtka planira potrošiti između 38 i 42 milijarde dolara na proširenje kapaciteta u ovoj godini
Čini se da je i tajvanski TSMC uspio doći u središte pozornosti u SAD-u budući da veliki tehnološki divovi žure naručivati u američkim pogonima tvrtke, stvarajući ogroman pritisak u smislu potražnje.
Answear.com, jedna od vodećih modnih premium online trgovina u srednjoj Europi, objavila je preliminarne prodajne rezultate za prvo tromjesečje 2025. godine. Prihod od prodaje dosegnuo je 84,12 milijuna EUR, što predstavlja porast od 22 % u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Ovo je još jedno uzastopno tromjesečje snažnog rasta, što ukazuje na povratak tvrtke na prethodnu putanju rasta i odražava početne koristi strateških ulaganja u poslovnu transformaciju te podizanje ponude na premium razinu. U proteklom tromjesečju, prodaju Answeara potaknule su zimske rasprodaje i atraktivna proljetna kolekcija koja je izazvala veliki interes kupaca.