Ericsson Nikola Tesla ostvario blagi rast prihoda, neto dobit veća 20,2 posto

Ericsson Nikola Tesla ostvario blagi rast prihoda, neto dobit veća 20,2 posto

Ericsson Nikola Tesla Grupa u prvih devet mjeseci 2018. godine ostvarila je prihode od prodaje u iznosu od 1,1 milijarde kuna što je porast od 1 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Sve veća ulaganja u modernizaciju mobilnih mreža i projekte digitalne transformacije omogućila su snažan rast prodaje na domaćem tržištu, a uz operatorski segment dobre rezultate ostvarujemo i u segmentu Industrije i društva, ističe se u poslovnim rezultatima.

Bruto marža u prvih devet mjeseci iznosi 12,3 posto, operativna dobit 81,9 milijuna kuna, dok je dobit prije oporezivanja dosegla 84,1 milijuna kuna. Kada je riječ o neto dobiti ona je 62,3 milijuna kuna. Bruto dobit bilježi porast od 4,3 posto dok je operativna dobit veća 16,2 posto uslijed nešto većih prihoda od prodaje i bruto marže, manjih prodajnih i administrativnih troškova te manjeg utjecaja kretanja tečaja u odnosu na prvih devet mjeseci prethodne godine. Neto dobit veća je 20,2 posto te iznosi 62,3 milijuna kuna. Kraj trećeg tromjesečja zaključili smo sa zdravom bilancom i udjelom vlastitog kapitala u ukupnoj imovini od 30 posto. Ostvaren je i pozitivan novčani tok od poslovnih aktivnosti kao rezultat proaktivne naplate potraživanja od kupaca. Ukupna novčana sredstva uključujući kratkotrajnu financijsku imovinu krajem trećeg tromjesečja iznose 197,5 milijuna kuna. Učinkovitost obrtnog kapitala i dalje je snažna te mjerena u danima vezivanja obrtnih sredstava iznosi 30 dana. Stopa konverzije novca je 17 posto.

Na izvoznim tržištima ostvareni su niži prihodi od prodaje ponajprije zbog manjeg broja projekata modernizacije mreža i poteškoća vezanih uz gospodarsko i političko okruženje. Za razliku od pada prodaje na izvoznim tržištima, Ericssonovo interno tržište ponovno bilježi solidan rast te doprinosi stabilnosti financijskog poslovanja.

„Ponosni smo što naši stručnjaci zajedno s kolegama iz globalnog Ericssona kreiraju tehnologije koje pojedincima pružaju mogućnost osobnog razvoja i usavršavanja, a industriji i društvu otvaraju prilike za globalno konkurentni razvoj. Ericsson na globalnoj razini surađuje s ključnim partnerima u definiranju zahtjeva pete generacije mobilnih mreža, koje će krajnjim korisnicima ponuditi veće brzine prijenosa podataka omogućujući usluge poput 4K/8K video sadržaja, rješenja bazirana na proširenoj i virtualnoj stvarnosti, dok će u raznim segmentima industrije kao rezultat malog kašnjenja signala i velikih brzina prijenosa omogućiti smanjenje troškova kroz automatizaciju, udaljeno upravljanje te umjetnu inteligenciju u oblaku“, objašnjava predsjednica kompanije Gordana Kovačević.

Ericsson Nikola Tesla prati globalne trendove te su u ožujku ove godine u sjedištu kompanije prvi u Hrvatskoj demonstrirali mogućnosti koje nudi 5G tehnologija, a tijekom ljetnih mjeseci podržali vodeće hrvatske operatore u njihovom predstavljanju funkcionalnosti 5G tehnologije u stvarnom okruženju s naglaskom na usluge krajnjim korisnicima.

„Proširili smo i naše razvojno-istraživačke aktivnosti te smo otvorili ured u Osijeku, u kojem tridesetak zaposlenika radi na razvoju mobilnih komunikacija 4. i 5. generacije, a u planu je dodatno zapošljavanje i širenje odgovornosti.

Obilježili smo i 18. godina održavanja Ljetnog kampa, što potvrđuje da su tijekom godina brojni mladi stručnjaci prepoznali Ericsson Nikolu Teslu kao kompaniju u kojoj se razvijaju napredne tehnologije, a pruža im i mogućnost za osobni profesionalni razvoj. Od samog početka, kada smo u suradnji s Fakultetom elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu pokrenuli Ljetni kamp cilj nam je omogućiti studentima završnih godina stjecanje prvog radnog iskustva na zanimljivim projektima u kojima talent i inovativnost dolaze do izražaja. Ove godine u radu Ljetnog kampa sudjelovali su studenti s različitih fakulteta iz Zagreba, Splita, Osijeka i Rijeke te susjednih zemalja koji su, uz pomoć mentora, timski radili na projektima u područjima Interneta stvari - IoT, 5G tehnologije, strojnog učenja, radijskih mreža i razvojno-istraživačkih alata“, objašnjava Gordana Kovačević.

Na domaćem tržištu prihodi od prodaje iznose 231,8 milijuna kuna i veći su 27,1 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.

Sa strateškim partnerom A1 Hrvatska nastavljamo suradnju na realizaciji višegodišnjeg okvirnog ugovora koji obuhvaća modernizaciju i proširenja radijske pristupne mreže koristeći najnovije proizvode iz Ericssonovog portfelja. A1 je u srpnju u Zagrebu, koristeći Ericssonovu opremu, demonstrirao potpuno funkcionalnu 5G tehnologiju postižući brzine prijenosa podataka od preko 20 Gbit/s u stvarnom okruženju. Istodobno, uz rekordne brzine prijenosa prikazana su četiri primjera kako će dolazeća 5G tehnologija olakšati život građanima u području medicine, prometa, gaminga i video streaminga.

Nastavljena je i suradnja u područjima transportne telekom mreže i jezgrene mreže što doprinosi povećanoj kvaliteti i novim uslugama za krajnje korisnike. S operatorom Hrvatskim Telekomom (HT) u tijeku su aktivnosti na modernizaciji radijske pristupne mreže na području Zagreba. HT planira modernizirati radijsku pristupnu mrežu na području cijele Hrvatske do kraja 2019. godine. Projekt obuhvaća modernizaciju infrastrukture, transportnih kapaciteta i radijske opreme, a prvi korak ostvaren je u Istri zamjenom svih postojećih baznih stanica s 5G kompatibilnim baznim stanicama. Javna demonstracija 5G funkcionalnosti u stvarnim uvjetima na prvoj 5G opremi na 3,5 GHz frekvencijskom spektru održana je sredinom srpnja u Puli. HT je time pokazao realne mogućnosti 5G tehnologije koja se očekuje na području Republike Hrvatske u 2020.

Nadalje, nastavljena je poslovna suradnja u segmentu modernizacije nepokretne telekomunikacijske mreže HT-a te isporuke usluga izgradnje i održavanja telekomunikacijske infrastrukture.

S mobilnim operatorom Tele2 radili smo na povećanju kapaciteta govorne jezgrene mreže te smo ugovorili proširenje mikrovalne transportne mreže. Također nastavili smo pružati usluge podrške za govornu jezgrenu mrežu.

Na području ICT rješenja za Industriju i društvo nastavljene su aktivnosti na implementaciji i nadogradnji Zajedničkog informacijskog sustava zemljišnih knjiga i katastra. Dodatno, tijekom trećeg tromjesečja s Državnom geodetskom upravom ugovoreni su poslovi usluge razvoja aplikativnog rješenja i implementacije sustava katastra infrastrukture (HR-KI) i Jedinstvene informacijske točke (JIT).

Na izvoznim tržištima (bez Ericssonova tržišta) prihodi od prodaje iznose 153,5 milijuna kuna i manji su 28,4 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.

Na tržištima Jugoistočne Europe (Bosna i Hercegovina, Crna Gora i Kosovo) prihodi od prodaje iznose 84,4 milijuna kuna, što je smanjenje od 13 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Najveće izazove susrećemo na tržištu Bosne i Hercegovine zbog nepovoljne gospodarske i političke situacije. Rezultati na ostalim tržištima u skladu su s planom. Treba istaknuti nastavak dobre suradnje s operatorima HT Mostarom, Crnogorskim Telekomom i Ipkom na modernizaciji i održavanju telekomunikacijskih mreža.

Na tržištu Zajednice Neovisnih Država prihodi od prodaje iznose 69,1 milijuna kuna, što je smanjenje od 41,2 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine zbog manjeg broja novih projekata modernizacije mreža. Glavne aktivnosti su na izgradnji LTE mreža s operatorima beCloudom u Bjelorusiji i IDC-om u Moldovi. Također, nastavljene su aktivnosti na kompleksnom projektu informatizacije zdravstvenog sustava u Kazakhstanu u suradnji s Ministarstvom zdravstva Republike Kazakhstan, a u tijeku su i intenzivne marketinško-prodajne aktivnosti s postojećim i novim kupcima.

Na Ericssonovom tržištu ostvareno je 695,2 milijuna kuna prihoda od prodaje, što je porast od 3,4 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Doprinos kompanije Ericsson Nikola Tesla Servisi d.o.o., kompanije kćeri Ericssona Nikole Tesle d.d., prihodima u ovom tržišnom segmentu iznosi 129,2 milijuna kuna (devet mjeseci 2017.: 128,7 milijuna kuna).

Centar za istraživanje i razvoj (R&D) Ericssona Nikole Tesle ostaje fokusiran na širenje odgovornosti za razvoj pete generacije mrežnih sustava, jačanje kompetencija i transfer tehnologije. Proteklih godina najveći rast poslova i odgovornosti dogodio se u radijskom razvoju, na 3G/4G/5G projektima koji su važni za Ericssonove strateške planove unutar segmenta Mreža. U području upravljanja korisničkim podacima uspješno se radi na razvoju telekomunikacijskih čvorova, a u tijeku je važan transfer odgovornosti za UDM mrežnu integraciju i verifikaciju. Za razvojnu jedinicu Oblak radimo na verifikaciji i provjeri kvalitete HDS proizvoda i NFVi rješenja. ENT stručnjaci također rade na virtualizacijskim projektima za MSC (Mobile Switching Centre) kod niza kupaca kao što su: A1 Slovenija, Vodafone Češka, Sprint IoT SAD, TIM Italija, O2 Ujedinjeno Kraljevstvo, Alfa MIC1 Libanon, i dr.

Predstavnici Ericssonovih jedinica koji surađuju s R&D centrom, članovi tzv. Operative Steering Group (OSG), na sastanku u rujnu ponovno su visoko ocijenili rad centra. Rezultat je to angažmana zaposlenika u svim segmentima poslovanja, inovativnosti i dobrog strateškog pozicioniranja R&D-a te kontinuiranog i predanog timskog rada.

U okviru Ericsson ONE, globalne platforme za inovacije, nastavljamo rad na projektima u području analitike i IoT-a s ciljem osiguranja novih područja za poslovni rast.

Stručnjaci Centra za usluge i rješenja za mreže i medije radili su na projektima za potrebe kupaca širom svijeta od kojih izdvajamo: A1 Telekom Austria Grupa, LGI Grupa, Swisscom Švicarska i Vodafone Nizozemska. Radi se o složenim poslovima stručne analize, kreiranja novih inovativnih rješenja, optimizacije i nadogradnje postojećih mreža te konzultantskim uslugama. Nastavljen je rad na razvoju i implementaciji softverskih alata za upravljanje i optimizaciju mobilnih mreža.

Stručnjaci Centra za usluge i rješenja iz područja digitalnih servisa radili su na projektima za potrebe kupaca, kao što su: A1 Slovenija, British Telecom Ujedinjeno Kraljevstvo, Deutsche Telecom Njemačka, DoCoMo Japan, EURO Information Telecom Francuska, KDDI Japan, KPN Nizozemska, Melita Malta, Ogero Libanon, Post Luksemburg, Swisscom Švicarska, Telekom Slovenije, Slovak Telekom Slovačka, TIM Italija, Telefonica Španjolska, Telenor Mađarska, Veon Rusija, Vodafone Nizozemska, Turkcell Turska, Wind Italija i Wind Grčka. Riječ je o poslovima vezanim uz projektiranje, mrežne aplikacije, infrastrukturu za oblak i digitalne poslovne sustave.

Ericsson Nikola Tesla Servisi uspješno su realizirali usluge nadzora, održavanja i izgradnje telekomunikacijske mreže HT-a. U tijeku su aktivnosti na modernizaciji mobilne infrastrukture te na projektima iz područja fiksne infrastrukture.

 

Ericsson Nikola Tesla Grupa u prvih devet mjeseci 2018. godine ostvarila je prihode od prodaje u iznosu od 1,1 milijarde kuna što je porast od 1 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Sve veća ulaganja u modernizaciju mobilnih mreža i projekte digitalne transformacije omogućila su snažan rast prodaje na domaćem tržištu, a uz operatorski segment dobre rezultate ostvarujemo i u segmentu Industrije i društva, ističe se u poslovnim rezultatima. Bruto marža u prvih devet mjeseci iznosi 12,3 posto, operativna dobit 81,9 milijuna kuna, dok je dobit prije oporezivanja dosegla 84,1 milijuna kuna. Kada je riječ o neto dobiti ona je 62,3 milijuna kuna. Bruto dobit bilježi porast od 4,3 posto dok je operativna dobit veća 16,2 posto uslijed nešto većih prihoda od prodaje i bruto marže, manjih prodajnih i administrativnih troškova te manjeg utjecaja kretanja tečaja u odnosu na prvih devet mjeseci prethodne godine. Neto dobit veća je 20,2 posto te iznosi 62,3 milijuna kuna. Kraj trećeg tromjesečja zaključili smo sa zdravom bilancom i udjelom vlastitog kapitala u ukupnoj imovini od 30 posto. Ostvaren je i pozitivan novčani tok od poslovnih aktivnosti kao rezultat proaktivne naplate potraživanja od kupaca. Ukupna novčana sredstva uključujući kratkotrajnu financijsku imovinu krajem trećeg tromjesečja iznose 197,5 milijuna kuna. Učinkovitost obrtnog kapitala i dalje je snažna te mjerena u danima vezivanja obrtnih sredstava iznosi 30 dana. Stopa konverzije novca je 17 posto.

Na izvoznim tržištima ostvareni su niži prihodi od prodaje ponajprije zbog manjeg broja projekata modernizacije mreža i poteškoća vezanih uz gospodarsko i političko okruženje. Za razliku od pada prodaje na izvoznim tržištima, Ericssonovo interno tržište ponovno bilježi solidan rast te doprinosi stabilnosti financijskog poslovanja.

„Ponosni smo što naši stručnjaci zajedno s kolegama iz globalnog Ericssona kreiraju tehnologije koje pojedincima pružaju mogućnost osobnog razvoja i usavršavanja, a industriji i društvu otvaraju prilike za globalno konkurentni razvoj. Ericsson na globalnoj razini surađuje s ključnim partnerima u definiranju zahtjeva pete generacije mobilnih mreža, koje će krajnjim korisnicima ponuditi veće brzine prijenosa podataka omogućujući usluge poput 4K/8K video sadržaja, rješenja bazirana na proširenoj i virtualnoj stvarnosti, dok će u raznim segmentima industrije kao rezultat malog kašnjenja signala i velikih brzina prijenosa omogućiti smanjenje troškova kroz automatizaciju, udaljeno upravljanje te umjetnu inteligenciju u oblaku“, objašnjava predsjednica kompanije Gordana Kovačević.

Ericsson Nikola Tesla prati globalne trendove te su u ožujku ove godine u sjedištu kompanije prvi u Hrvatskoj demonstrirali mogućnosti koje nudi 5G tehnologija, a tijekom ljetnih mjeseci podržali vodeće hrvatske operatore u njihovom predstavljanju funkcionalnosti 5G tehnologije u stvarnom okruženju s naglaskom na usluge krajnjim korisnicima.

„Proširili smo i naše razvojno-istraživačke aktivnosti te smo otvorili ured u Osijeku, u kojem tridesetak zaposlenika radi na razvoju mobilnih komunikacija 4. i 5. generacije, a u planu je dodatno zapošljavanje i širenje odgovornosti.

Obilježili smo i 18. godina održavanja Ljetnog kampa, što potvrđuje da su tijekom godina brojni mladi stručnjaci prepoznali Ericsson Nikolu Teslu kao kompaniju u kojoj se razvijaju napredne tehnologije, a pruža im i mogućnost za osobni profesionalni razvoj. Od samog početka, kada smo u suradnji s Fakultetom elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu pokrenuli Ljetni kamp cilj nam je omogućiti studentima završnih godina stjecanje prvog radnog iskustva na zanimljivim projektima u kojima talent i inovativnost dolaze do izražaja. Ove godine u radu Ljetnog kampa sudjelovali su studenti s različitih fakulteta iz Zagreba, Splita, Osijeka i Rijeke te susjednih zemalja koji su, uz pomoć mentora, timski radili na projektima u područjima Interneta stvari - IoT, 5G tehnologije, strojnog učenja, radijskih mreža i razvojno-istraživačkih alata“, objašnjava Gordana Kovačević.

Na domaćem tržištu prihodi od prodaje iznose 231,8 milijuna kuna i veći su 27,1 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.

Sa strateškim partnerom A1 Hrvatska nastavljamo suradnju na realizaciji višegodišnjeg okvirnog ugovora koji obuhvaća modernizaciju i proširenja radijske pristupne mreže koristeći najnovije proizvode iz Ericssonovog portfelja. A1 je u srpnju u Zagrebu, koristeći Ericssonovu opremu, demonstrirao potpuno funkcionalnu 5G tehnologiju postižući brzine prijenosa podataka od preko 20 Gbit/s u stvarnom okruženju. Istodobno, uz rekordne brzine prijenosa prikazana su četiri primjera kako će dolazeća 5G tehnologija olakšati život građanima u području medicine, prometa, gaminga i video streaminga.

Nastavljena je i suradnja u područjima transportne telekom mreže i jezgrene mreže što doprinosi povećanoj kvaliteti i novim uslugama za krajnje korisnike. S operatorom Hrvatskim Telekomom (HT) u tijeku su aktivnosti na modernizaciji radijske pristupne mreže na području Zagreba. HT planira modernizirati radijsku pristupnu mrežu na području cijele Hrvatske do kraja 2019. godine. Projekt obuhvaća modernizaciju infrastrukture, transportnih kapaciteta i radijske opreme, a prvi korak ostvaren je u Istri zamjenom svih postojećih baznih stanica s 5G kompatibilnim baznim stanicama. Javna demonstracija 5G funkcionalnosti u stvarnim uvjetima na prvoj 5G opremi na 3,5 GHz frekvencijskom spektru održana je sredinom srpnja u Puli. HT je time pokazao realne mogućnosti 5G tehnologije koja se očekuje na području Republike Hrvatske u 2020.

Nadalje, nastavljena je poslovna suradnja u segmentu modernizacije nepokretne telekomunikacijske mreže HT-a te isporuke usluga izgradnje i održavanja telekomunikacijske infrastrukture.

S mobilnim operatorom Tele2 radili smo na povećanju kapaciteta govorne jezgrene mreže te smo ugovorili proširenje mikrovalne transportne mreže. Također nastavili smo pružati usluge podrške za govornu jezgrenu mrežu.

Na području ICT rješenja za Industriju i društvo nastavljene su aktivnosti na implementaciji i nadogradnji Zajedničkog informacijskog sustava zemljišnih knjiga i katastra. Dodatno, tijekom trećeg tromjesečja s Državnom geodetskom upravom ugovoreni su poslovi usluge razvoja aplikativnog rješenja i implementacije sustava katastra infrastrukture (HR-KI) i Jedinstvene informacijske točke (JIT).

Na izvoznim tržištima (bez Ericssonova tržišta) prihodi od prodaje iznose 153,5 milijuna kuna i manji su 28,4 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.

Na tržištima Jugoistočne Europe (Bosna i Hercegovina, Crna Gora i Kosovo) prihodi od prodaje iznose 84,4 milijuna kuna, što je smanjenje od 13 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Najveće izazove susrećemo na tržištu Bosne i Hercegovine zbog nepovoljne gospodarske i političke situacije. Rezultati na ostalim tržištima u skladu su s planom. Treba istaknuti nastavak dobre suradnje s operatorima HT Mostarom, Crnogorskim Telekomom i Ipkom na modernizaciji i održavanju telekomunikacijskih mreža.

Na tržištu Zajednice Neovisnih Država prihodi od prodaje iznose 69,1 milijuna kuna, što je smanjenje od 41,2 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine zbog manjeg broja novih projekata modernizacije mreža. Glavne aktivnosti su na izgradnji LTE mreža s operatorima beCloudom u Bjelorusiji i IDC-om u Moldovi. Također, nastavljene su aktivnosti na kompleksnom projektu informatizacije zdravstvenog sustava u Kazakhstanu u suradnji s Ministarstvom zdravstva Republike Kazakhstan, a u tijeku su i intenzivne marketinško-prodajne aktivnosti s postojećim i novim kupcima.

Na Ericssonovom tržištu ostvareno je 695,2 milijuna kuna prihoda od prodaje, što je porast od 3,4 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Doprinos kompanije Ericsson Nikola Tesla Servisi d.o.o., kompanije kćeri Ericssona Nikole Tesle d.d., prihodima u ovom tržišnom segmentu iznosi 129,2 milijuna kuna (devet mjeseci 2017.: 128,7 milijuna kuna).

Centar za istraživanje i razvoj (R&D) Ericssona Nikole Tesle ostaje fokusiran na širenje odgovornosti za razvoj pete generacije mrežnih sustava, jačanje kompetencija i transfer tehnologije. Proteklih godina najveći rast poslova i odgovornosti dogodio se u radijskom razvoju, na 3G/4G/5G projektima koji su važni za Ericssonove strateške planove unutar segmenta Mreža. U području upravljanja korisničkim podacima uspješno se radi na razvoju telekomunikacijskih čvorova, a u tijeku je važan transfer odgovornosti za UDM mrežnu integraciju i verifikaciju. Za razvojnu jedinicu Oblak radimo na verifikaciji i provjeri kvalitete HDS proizvoda i NFVi rješenja. ENT stručnjaci također rade na virtualizacijskim projektima za MSC (Mobile Switching Centre) kod niza kupaca kao što su: A1 Slovenija, Vodafone Češka, Sprint IoT SAD, TIM Italija, O2 Ujedinjeno Kraljevstvo, Alfa MIC1 Libanon, i dr.

Predstavnici Ericssonovih jedinica koji surađuju s R&D centrom, članovi tzv. Operative Steering Group (OSG), na sastanku u rujnu ponovno su visoko ocijenili rad centra. Rezultat je to angažmana zaposlenika u svim segmentima poslovanja, inovativnosti i dobrog strateškog pozicioniranja R&D-a te kontinuiranog i predanog timskog rada.

U okviru Ericsson ONE, globalne platforme za inovacije, nastavljamo rad na projektima u području analitike i IoT-a s ciljem osiguranja novih područja za poslovni rast.

Stručnjaci Centra za usluge i rješenja za mreže i medije radili su na projektima za potrebe kupaca širom svijeta od kojih izdvajamo: A1 Telekom Austria Grupa, LGI Grupa, Swisscom Švicarska i Vodafone Nizozemska. Radi se o složenim poslovima stručne analize, kreiranja novih inovativnih rješenja, optimizacije i nadogradnje postojećih mreža te konzultantskim uslugama. Nastavljen je rad na razvoju i implementaciji softverskih alata za upravljanje i optimizaciju mobilnih mreža.

Stručnjaci Centra za usluge i rješenja iz područja digitalnih servisa radili su na projektima za potrebe kupaca, kao što su: A1 Slovenija, British Telecom Ujedinjeno Kraljevstvo, Deutsche Telecom Njemačka, DoCoMo Japan, EURO Information Telecom Francuska, KDDI Japan, KPN Nizozemska, Melita Malta, Ogero Libanon, Post Luksemburg, Swisscom Švicarska, Telekom Slovenije, Slovak Telekom Slovačka, TIM Italija, Telefonica Španjolska, Telenor Mađarska, Veon Rusija, Vodafone Nizozemska, Turkcell Turska, Wind Italija i Wind Grčka. Riječ je o poslovima vezanim uz projektiranje, mrežne aplikacije, infrastrukturu za oblak i digitalne poslovne sustave.

Ericsson Nikola Tesla Servisi uspješno su realizirali usluge nadzora, održavanja i izgradnje telekomunikacijske mreže HT-a. U tijeku su aktivnosti na modernizaciji mobilne infrastrukture te na projektima iz područja fiksne infrastrukture.