GlobalLogic osvojila je nagradu za izvanrednog dobavljača godine 2022. u kategoriji usluga softverskog inženjeringa od strane Continental Automotive. Ovo postignuće dokaz je sposobnosti GlobalLogica u automobilskoj industriji i odražava snažno partnerstvo koje su ove organizacije izgradile tijekom godina.
Continental Automotive, njemačka multinacionalna tvrtka za proizvodnju automobilskih dijelova, razvija pionirske tehnologije i usluge za održivu i povezanu mobilnost ljudi i njihove robe. Godišnje Continental Automotive dodjeljuje nagradu “Dobavljač godine” kroz interne evaluacije za iznimnu izvedbu u uslugama posebne kvalitete, elektronike, elektromehanike, mehanike, proizvodne opreme i softverskog inženjeringa. Nagrade naglašavaju predanost nastavku snažne suradnje i priznanje ključnim liderima koji oblikuju tehnološku transformaciju na automobilskom tržištu.
“Kao kompanija od povjerenja mnogim vodećim dobavljačima u automobilskoj industriji, uvijek smo imali čvrst odnos s partnerima. Njihova predanost kvaliteti i napretku u automobilskoj industriji samo je povećala naše prepoznavanje izvanrednih napora u suočavanju s današnjim složenim izazovima,” rekao je Nikolai Seltzer, izvršni direktor Continental Automotivea.
"Nastavit ćemo njegovati odnos s našom strateškom opskrbnom bazom kako bismo prepoznali i potaknuli izvrsnost“, ističe Seltzer.
"Continental Automotive jedan je od najpouzdanijih lidera na tržištu automobila i prepoznaje ključne partnere koji oblikuju budućnost industrije”, rekao je Nitesh Banga, predsjednik i izvršni direktor GlobalLogica. "Nastavit ćemo raditi zajedno kako bismo podržali kvalitetu i tehnološku transformaciju nužnu za isporuku rješenja i sustava koji pomažu Continentalu da redefinira iskustva mobilnosti“, pojašnjava Banga.
Digitalne inovacije pokreću sljedeću generaciju automobilskih rješenja. S preko 20 godina stručnosti u automobilskom softveru i više od 50 aktivnih klijenata u automobilskoj industriji, GlobalLogic pomaže globalnim automobilskim markama preoblikovati područje mobilnosti. GlobalLogic koristi najnovije tehnologije i razvija softverske sustave koji redefiniraju iskustvo vozača od softverski definirane arhitekture vozila i umrežavanja do razvoja digitalnog kokpita, autonomne vožnje, pogona električnih vozila
Microsoft je samo u drugom kvartalu fiskalne 2026. godine uključio 1 GW novih kapaciteta podatkovnih centara. Riječ je o iznimno brzom tempu širenja, osobito ako se usporedi s podatkom da je tijekom cijele fiskalne 2025. godine kompanija pustila u rad ukupno 2 GW kapaciteta.
Prema podacima Tenderi.hr ukupna procijenjena vrijednost tendera za koje je objavljen sklopljeni ugovor za prva polovica 2026. godine dosegla je 890.18 milijuna eura uz rast od 17,73 posto i to zbog rasta broja tendera i nabava, ali i nekoliko velikih višegodišnjih državnih tendera za nabavu hardvera, softvera i usluga.
Utrka za umjetnu inteligenciju sve se manje vodi samo kroz modele i aplikacije, a sve više kroz pristup električnoj energiji, zemljištu, mrežnim priključcima, čipovima i dugoročnim ugovorima za podatkovne centre. Najveće tehnološke kompanije ulaze u razdoblje u kojem se konkurentska prednost ne mjeri samo kvalitetom algoritama, nego i time tko može osigurati dovoljno računalnog kapaciteta za treniranje i izvođenje modela. Procjene za 2026. pokazuju da će pet najvećih američkih hiperskalera zajedno premašiti prag od 600 milijardi dolara kapitalnih izdataka, pri čemu se oko tri četvrtine tog iznosa povezuje s AI infrastrukturom. To umjetnu inteligenciju pretvara u jedan od najvećih investicijskih ciklusa u digitalnoj industriji.