Stižu zanimljivi noviteti na Facebook webu i Messengeru

Stižu zanimljivi noviteti na Facebook webu i Messengeru
DepositPhotos

Facebook postoji već gotovo dva desetljeća i postao je najveća društvena mreža na svijetu, a čini se da ne misli tako brzo posustati u dominaciji, što potvrđuju konstantna poboljšanja, promjene i noviteti raznih vrsta, kao ono čemu smo posljednjem mogli svjedočiti.

Naime, testira se Face ID aplikacija za otključavanje Messengera, koja funkcionira baš tako kako joj ime kaže. Dakle, Messenger se otvara samo nakon što prepozna lice vlasnika. Iznimno korisna stvar za sve one koji cijene privatnost malo više no prosječni korisnici.

No, ono što treba znati jest da bez obzira na tu vrstu zaštite, bit će moguće odgovoriti na poruke kroz notifikacije, kao i odgovoriti na dolazeće pozive, što malo dovodi u pitanje Face ID. Jer, ako netko ima tuđi mobilni uređaj, bez obzira na nemogućnost ulaska u aplikaciju, ima podosta kontrole.

Zanimljivost je i da se mogućnost može uključiti na način da funkcionira u svakom trenutku ili da se uključi minutu nakon izlaska iz aplikacije, 15 minuta nakon ili jedan sat nakon. I, ono što posebno zanima developere jest da će Face ID koji uskoro nudi Facebook zamijeniti Face ID koji u svojoj ponudi ima Apple. Dakle, iOS korisnici otključavat će Messenger onime što nudi Facebook, a ne Apple. Što oduzima dio kontrole i već nailazi na kritike.

Naravno, Facebook je naglasio da neće pohranjivati podatke, u ovom slučaju lica korisnika. Samo, nakon svih skandala iznimno je teško vjerovati Facebooku, posebno jer oduzima kontrolu Appleovom Face ID. Ali, taj detalj vjerojatno će se pojasniti nešto više narednih mjeseci.

Na kraju, Facebook uvodi još jedan novitet koji će se svidjeti svim onim korisnicima kojima je u interesu da se ne vidi kad su aktivni ili prisutni na Messengeru. Dakle, moći će se podesiti status, na način da se pokazuje kad je korisnik aktivan ili da se ne pokazuje apsolutno nikad. Kako na Messengeru, tako i na Facebooku. Dosad je bilo problema oko aktivnosti jer iako bi korisnici namjestili da ih se ne vidi, svejedno bi bili vidljivi online.