Zagrebačka banka upozorava svoje klijente da nikako ne slijede uputstva u lažnoj e-mail poruci jer se radi o phishing porukama u kojima se napadač lažno predstavlja kao Zagrebačka banka i za cilj ima prijevaru klijenata.
Lažni pošiljatelj putem maila primatelje poruka pokušava navesti da otvore poveznicu i unesu svoje kartične podatke (broj kartice, rok valjanosti, CVV/CVC), broj tokena te kodove koje generira token (OTP, MAC). Na taj način napadač pokušava stupiti u posjed podataka korisnika kojemu je poruka poslana i/ili zaraziti računalo zlonamjernim softverom.
Kako to izgleda - primjer poruke koji dobivaju neki korisnici
„Upozoravamo klijente da ne dijele kartične podatke, aktivacijske ključeve te broj tokena i njegove kodove putem poveznica dobivenih u e-mailu, SMS-u te na druge načine. Zagrebačka banka nikada, pa niti u tijeku procesa uvođenja eura, od klijenata ne traži brojeve i PIN-ove kartica te ostale povjerljive informacije. Pokušaji phishing prijevara putem e-mailova, SMS-a ili aplikacija poput WhatsAppa i Vibera sve su češći“, zaključuju iz ZABA-e.
Razvoj umjetne inteligencije mnoge je natjerao da se zapitaju hoće li nas potpuno zamijeniti jer već u ovim trenucima piše knjige, pjesme, može kreirati filmove... Dapače, već u ovim trenucima na Amazonovom Kingle Storeu postoji oko 200 knjiga na kojima je kao autor ili koautor naveden ChatGPT. I prodaju se većinom za svega jedan dolar.
DPReview, jedna od najomiljenijih publikacija među fotografskim entuzijastima, ugasit će se, a njezin će sadržaj biti izbrisan. Web stranica je bila zahvaćena nedavnim otkazima koji su pogodili Amazon i prestat će s radom 10. travnja.
Meta je donijela opciju plaćene pretplate za Facebook i Instagram i to na početnu stranicu. Tvrtka nudi značajke uključujući znak za potvrdu korisnika u SAD-u, nakon ispitivanja u Australiji i Novom Zelandu.