Google konstantno poboljšava Drive i njegov sustav za upravljanje pohranjenim podacima. Naime, dok je mogućnost pretrage na visokoj razini, korisnici će ubrzo imati mogućnost kategorizacije datoteka koje pohranjuju. Na taj način će sve skupa biti bitno preglednije, što posebno znači onima koji barataju povećom količinom podataka.
Prema dijelu koda koji je procurio u javnost, čini se da bi ovaj novitet trebao funkcionirati na sličan način kao Labels unutar Google Workspace. Dakle, korisnici će unaprijed označiti kategorije i jednostavno pohranjivati podatke u njih. Zanimljivo, zna se i o kojim kategorijama je riječ, što znači da korisnici neće moći sami kreirati.
Radi se o njih 12 - automobili, bankarstvo, troškovi, dom, IDS, osiguranje, medicinski, kućni ljubimci, škola, porezi, putovanja i posao. Uz Android, ovaj novitet bit će dostupan i za iOS, ali i desktop. Upravljanje je potpuno jednostavno i svaki iole upućeni korisnik lako će se snaći. I, neće biti limitiran postavljati podatke u jednu kategoriju već koliko želi.
Ovo je samo jedan primjer značajke koju Google možda uvodi kako bi poboljšao cjelokupno korisničko sučelje za Drive korisnike. Što i ne čudi jer je ranije ove godine Google najavio promjene u Workspace paketu kako bi pružio slične pogodnosti pa su Android aplikacije Docs, Slides i Sheets ažurirane tako da uključuju formatting sidebar.
Iako je to bilo manje ažuriranje, korisnicima je dalo ikone za naredbe kao što su poništavanje i ponavljanje kako bi se stvorilo glatkije korisničko sučelje. Za korisnike tableta, promjene su smanjile broj klikova potrebnih za pristup takvim alatima unutar Workspacea.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.