Digitalni identitet i njegova zaštita i provjera novo su mjesto IT potrošnje

Digitalni identitet i njegova zaštita i provjera novo su mjesto IT potrošnje
DepositPhotos

Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će potrošnja na provjere digitalnog identiteta dosegnuti 20,8 milijardi dolara na globalnoj razini 2027. godine; u odnosu na 11,6 milijardi dolara u 2022. Predviđa da će ovaj rast biti potaknut i sve većom prevalencijom digitalnih usluga koje zahtijevaju digitalna onboarding putovanja i sve većim zahtjevima za naprednijim i robusnijim sustavima za provjeru identiteta suočenim s rastućim prijevarama.

Provjera digitalnog identiteta je mjesto gdje se identitet provjerava pomoću elemenata koji se mogu digitalno potvrditi, kao što su skeniranje selfieja, provjere adresa i autentifikacija temeljena na znanju.

Istraživanje je procijenilo vodeće dobavljače za provjeru digitalnog identiteta; ocjenjivanje svake tvrtke prema kriterijima kao što su dubina i širina ponude, inovativnost usluga i budući tržišni izgledi.

Istraživanje je pokazalo da svaki od ovih dobavljača iskorištava prednosti zahtjeva za digitalnim uključivanjem, kao i pružanjem naprednih mogućnosti za borbu protiv prijevara. Microsoft je preuzeo vodeću ulogu u provjeri, posebno sa svojim Azure AD rješenjem u kontekstu rada na daljinu; iskorištavajući svoju prisutnost u poslovnom okruženju. Thales je implementirao drugačiji pristup; stvaranje širokog portfelja rješenja za provjeru identiteta, koja zatim koordinira za svaki slučaj upotrebe provjere. LexisNexis Risk Solutions iskorištava svoju široku pokrivenost podacima korištenjem strojnog učenja za provjeru identiteta, potpomognutog čestim akvizicijama.

„Postoji više putova do uspjeha provjere identiteta. Postoji mnogo različitih segmenata i vrsta verifikacije, a niti jedan dobavljač ne pokriva sva rješenja. Kao takav, još uvijek ima puno prostora za inovacije; dobavljači se moraju usredotočiti na izgradnju inovacijskih partnerstava i akvizicija koje im omogućuju inteligentno usklađivanje najučinkovitijih vrsta verifikacije za svaki slučaj upotrebe kako bi potaknuli rast“, ističe koautorica istraživanja Damla Sat.