Tajvanski Asus nas je iznenadio na IFA 2016 sa svojim najnovijim pametnim satom ZenWatch 3 koji sadrži okrugli zaslon. ZenWatch 3 se tako pridružuje velikom broju pametnih satova koji imaju okrugli zaslon uključujući Gear S2, Moto 360, Huawei Watch i Q-serija od Fossila. Od značajki treba istaknuti 1,39-inčni AMOLED zaslon (400 x 400 rezolucije) koji je postavljen na 316L nehrđajućem čeliku.
Iz Asusa kažu kako je ovaj čelik 82 posto jači nego obični čelik. ZenWatch 3 bit će dostupan u u tri varijante: rose gold, bronca i srebro. Zanimljivo je kako je ovaj pametni sat tanji od Apple Watcha. ZenWatch 3 ima tri „kruna“ tipke, a ona na vrhu je prilagodljiva za korištenje s Android Wear sustavom. Inače, ZenWatch 3 radi sa Android i iOS telefonima i tabletima.
Sat pokreće Qualcomm Snapdragon Wear 2100, a 512 MB RAM-a dolazi s 4 GB interne memorije. Baterija može trajati i do dva dana na jednom punjenju. Za samo 15 minuta punjenja, baterija je na 60 posto snage. ZenWatch 3 uključuje automatsko praćenje aktivnosti pomoću svojih bezbroj senzora za detekciju pokreta. Cijena za Europu bit će 229 eura.
Samsung je predstavio je na završenom HITEC sajmu novu globalnu liniju hotelskih televizora – seriju HU8000F. Riječ je o modelima najnovije generacije, dostupnima u šest različitih veličina koji hotelijerima omogućuju bolje iskustvo boravka gostiju
ViewSonic je predstavio novu seriju USB-C monitora namijenjenih videokonferencijama, pod nazivom VG41V, koja uključuje modele s prepoznavanjem lica putem sustava Windows Hello za brzu i sigurnu prijavu u digitalna radna okruženja.
Prodaja preklopnih pametnih telefona u Europi porasla je za 4posto u 1. kvartalu 2025., čineći samo 1,5posto ukupne prodaje pametnih telefona u regiji, prema Counterpoint Researchu. Analitička tvrtka izjavila je da to dodatno ilustrira preklopne uređaje kao nišni segment.