U Berlinu na IFA 2013 ASUS je predstavio nove Fonepad uređaje (tableti sa značajkama telefona) sa 6-inčnim i 7-inčnim ekranom, a osim njih predstavljeni su 8-inčni i 10-inčni MeMO Pad tableti. Fonepad 7 ima 1280 x 800 LCD zaslon, 5 megapikselnu kameru, 1GB RAM-a, dolazi uz Android 4.2 platformu a pokreće ga Intel Atom dual-core procesor.
Postoje tri verzije - sa 8, 16 ili 32 GB interne memorije te ima i utor za microSD kartice. Fonepad 6 je manji, ima 1080 LCD zaslon, 2 GB RAM-a i 8 megapikselnu kameru.
Ako želite malo veće „igračke“ onda su MeMO Pad tableti prava stvar za vas.
Dolaze u veličinama od 8-inča i 10-inča, pokreće ih quad-core procesor na 1,6 GHz, imaju 1280 x 800 LCD ekrane, stražnju kameru od 2 i 5 megapiksela, 1GB RAM-a i dolaze uz Android 4.2 platformu. Razlikuju im se baterije pa tako 8-inčni ima 3950 mAh dok 10-inčni model ima 5070 mAh bateriju.
MeMO Pad 10 bit će dostupan u 8 i 16 GB verzijama, dok MeMO Pad 8 dolazi samo sa 16 GB prostora. Ako i ti uređaji nisu po vašoj volji Asus ima novo iznenađenje za vas. ASUS Transformer TF701 Pad, 10,1 - inčni tablet ima 2560 x 1600 LCD zaslon s NVIDIA Tegra 4 procesorom, 2GB RAM-a, dolazi sa 32 ili 64 GB prostora za pohranu podataka te je instaliran Android 4.2. Cijene svih tih uređaja nisu objavljene, a datum objave također još nije određen.
Uz smanjenje prodaje osobnih računala, isporuke PC monitora su se smanjile za 18,3 posto na godišnjoj razini u četvrtom kvartalu 2022. (4Q22), što je dovelo do godišnjeg pada od 5,9 posto za cijelu 2022. godinu, prema IDC-u. S nešto više od 30,5 milijuna jedinica, rezultati za 4. tromjesečje 2022. označavaju najnižu količinu u četvrtom tromjesečju otkako je IDC počeo pratiti tržište 2008. godine.
Qualcomm je najavio mobilni čipset koji donosi neke od svojih vrhunskih vodećih značajki u svoju seriju Snapdragon 7. Cindy Lei, direktorica upravljanja proizvodima, rekla je novinarima da mobilna platforma Snapdragon 7+ Gen 2 pokreće Adreno GPU koji pruža dvostruko povećanje performansi u odnosu na svog prethodnika. Tvrdila da je ovo najveći skok performansi GPU-a u povijesti serije 7.
Prošla 2022. godina za Apple je bila odlična jer je postao prvi brend koji je zauzeo osam mjesta na popisu 10 najprodavanijih pametnih telefona, prema Counterpoint Researchu. Preostala dva mjesta zauzeo je Samsung. Lista prvih 10 pridonijela je 19 posto ukupne globalne prodaje pametnih telefona u 2022., jednako kao i 2021.