TOP 100 na domaćoj softverskoj IT sceni prema ukupnom prihodu – vodeći Combis, King ICT i Span

Nedjelja je, poduzetnička kao i svaka druga, medijska već 25 godina. Radna. I idemo dalje s analizom domaćeg ICT tržišta i to ovog puta u segmentu koji je ponajviše softverski. Tko je tko prema prihodima u TOP 100 najuspješnijih domaćih tvrtki u pretežito softverskom segmentu.

Kako bismo nastavili analize od sada ćemo radi jasnoće u svakom tekstu pisati ( i da to ćemo kopirati) kako je riječ o podacima koje prikupila tvrtka Bisnode i portal Poslovna.hr, a analizu je napravio, posložio i Vama naši čitatelji prikazao ICTbusiness.info. Dakle, ponovimo još jednom, jako je nezahvalno složiti analizu koju je realno gledajući, a ne ulazeći u poslovanje svake tvrtke kroz neki obliku due diligencea prikazati stvarno stanje tržišta stoga smo se i ovaj put odlučili koristiti NKD-om kao ključnom referencom. Prema pretežitom NKD-u, odnosno onom koje su tvrtke same prijavile u softverski segment pripadaju KD 62.01, 62.02, 62.03,  62.09, 63.11. I to je ono što sad analiziramo.

Radi potpunog pojašnjenja IT segmentu kojem pripadaju sljedeći NKD-ovi 26.20. 58.21, 58.29, 95.11.

Već prije smo objavili podatke za telekomunikacijski sektor koji obuhvaća tvrtke s NKD-ovima 26.30, 61.10, 61.20, 61.30, 61.90.

Ipak i ovdje treba naglasiti da softverski segment ima i svojih anomalija jer se mnoge tvrtke prema NKD-u koji smo odabrali za analizu rade i druge poslove i prihode im čine poslovi koji nemaju direktne veze s razvoj softvera ali imaju s konzaltingom, sistemskim rješenjima, implementacijom i softvera i hardvera.

I tako, kad smo to sad lijepo još jednom razjasnili krenimo s analizom.

Među najuspješnijim domaćim tvrtkama u softverskom segmentu (prema NKD-u) očekivano su najveći domaći sistem integratori, tvrtke koje se bave razvojem softvera, ali i primjerice državni APIS IT.

Na prvom mjestu je Combis koji je u vlasništvu HT-a koji je ostvario 644,98 milijuna kuna prihoda uz rast od 9 posto na godišnjoj razini. Drugo mjesto zauzeo je King ICT s 625,79 milijuna kuna i rastom od 12,82 posto. Vrlo visoki rast od čak 21,84 posto ima Span koji je dosegao 323,44 milijuna kuna prihoda u 2017. godini.

Ono što je svakako znakovito je da među prvih TOP 100 kompanija prema ukupnom prihodu u 2017. godini tek rijetke tvrtke bilježe pad prihoda. Vrlo često je riječ i o dvoznamenkastom rastu prihoda što samo pokazuje koliko je ovo tržište stabilno i s potencijalom rasta jer su takvi trendovi rasta prihoda bilježeni i prethodnih godina.

Svakako pogledajte najuspješnije!

TOP 100 najboljih u softverskom segmentu prema ukupnom prihodu u 2017. godini

TvrtkaPrihod 2016Prihod 2017Prihodi YoY (2017 / 2016)Prihodi YoY (2016 / 2015)Prihodi YoY (2015 / 2014)Prihodi YoY (2014 / 2013)
1COMBIS d.o.o.591,711,900.00644,982,300.009.00-0.5617.544.91
2KING ICT d.o.o.554,658,900.00625,785,700.0012.8213.4939.66-3.13
3SPAN, d.o.o.265,456,000.00323,442,500.0021.8417.2622.2549.47
4Mercury Processing Services International d.o.o.241,981,600.00255,696,600.005.67-3.193.4011.90
5ASBISC-CR d.o.o.212,541,100.00218,238,500.002.680.4410.24-2.51
6APIS IT d.o.o.206,042,200.00209,309,500.001.59-6.753.52-1.61
7CompING d.o.o.185,309,000.00206,750,500.0011.5718.267.71-4.61
8EFT-Usluge d.o.o.112,860,900.00177,323,600.0057.1237.9750.8750.74
9ASSECO SEE d.o.o.166,763,900.00167,863,200.000.6610.5610.9617.08
10IN2 d.o.o.154,812,400.00165,613,800.006.986.254.4113.98
11INFOBIP d.o.o.122,273,400.00139,689,100.0014.2429.7525.8324.89
12CROZ d.o.o.93,306,800.00128,712,100.0037.953.327.81-3.96
13Atos IT Solutions and Services d.o.o.121,046,300.00125,044,700.003.30-4.8526.0221.63
14DANIELI-SYSTEC d.o.o.110,422,400.00123,430,400.0011.7817.6523.213.81
15SEDAM IT d.o.o.81,195,300.00119,589,200.0047.2911.9933.36-16.95
16HEWLETT-PACKARD d.o.o.81,962,300.00118,305,300.0044.34-23.398.88-4.75
17MICROSOFT HRVATSKA d.o.o.109,338,000.00109,355,900.000.0215.4513.8111.82
18ERSTE GROUP CARD PROCESSOR d.o.o.102,694,900.00102,028,200.00-0.659.622.581.08
19Erste Group IT HR d.o.o.104,231,200.0099,335,600.00-4.704.5615.8654.05
20SAP d.o.o.74,077,100.0081,942,100.0010.6236.520.35-1.72
21ECCOS-INŽENJERING d.o.o.49,823,900.0079,210,000.0058.988.4910.9016.36
22iStyle d.o.o.96,732,800.0079,058,300.00-18.2723.1777.1240.18
23PLAVI TIM d.o.o.70,002,500.0069,071,800.00-1.331,434.64
24MREŽNE TEHNOLOGIJE VERSO, d.o.o.71,387,400.0064,019,400.00-10.32-14.0530.48-32.93
25VERACOMP d. o. o.49,750,800.0055,997,400.0012.5635.0296.900.29
26Cloudsense d.o.o.35,271,700.0055,845,200.0058.3388.510.7356.33
27NANOBIT d.o.o.54,113,300.0053,745,500.00-0.689.15107.2980.65
28TVC INFO d.o.o.31,426,300.0049,960,400.0058.98441.45482.51-29.32
29MANAS d.o.o.36,346,400.0049,911,900.0037.322.59111.416.18
30ALTIMA d.o.o.45,544,100.0046,779,000.002.7111.881.574.65
31ACQUISITUM MAGNUM d.o.o.37,725,100.0045,658,200.0021.037.0110.7117.28
32SV GROUP d.o.o.36,580,600.0042,991,700.0017.53-32.1990.01-8.22
33INFODOM d.o.o.34,500,700.0042,955,400.0024.5114.69-12.482.28
34NEOS d.o.o.35,684,600.0042,595,300.0019.3711.0163.5443.14
35PET MINUTA d.o.o.43,901,500.0040,667,600.00-7.3726.0474.1623.25
36404 d.o.o.27,045,700.0040,127,500.0048.3780.30191.11
37NTH Mobile d.o.o.37,940,200.0039,930,100.005.248.5619.921.54
38PERPETUUM MOBILE, d.o.o.37,106,600.0039,319,600.005.96-6.4029.42-15.09
39ŠPICA SUSTAVI d.o.o.25,470,400.0038,549,800.0051.35-13.69-0.7830.80
40POSLOVNA INTELIGENCIJA d.o.o.36,499,700.0038,279,800.004.8819.234.6435.28
41Omega software d.o.o.26,609,700.0037,716,000.0041.7422.4526.05-5.51
42B 4 B, d.o.o.48,416,600.0036,735,300.00-24.13-3.07-10.408.40
43DUPLICO d.o.o.28,678,100.0036,653,500.0027.81-19.7762.6922.85
44HP Computing and Printing d.o.o.32,636,400.0036,429,300.0011.62547.97
45MULTICOM d.o.o.33,766,400.0035,563,400.005.3210.40-10.7113.19
46TAU ON-LINE d.o.o.27,238,000.0035,342,700.0029.7623.5430.0010.28
47GLOBALLOGIC d.d.31,802,800.0034,779,900.009.3663.69-23.8748.56
48S&T Carrier Business d.o.o.48,005,600.0034,647,000.00-27.83-7.02-12.19-4.27
49ADACTA d.o.o.34,637,700.0034,557,500.00-0.2321.0914.217.32
50OSA SOFTVER d.o.o.44,463,400.0034,381,000.00-22.68-18.0218.0386.63
51AMPLEXOR Adriatic d.o.o.27,620,200.0034,266,300.0024.0641.3229.4314.59
52GDi d.o.o.32,324,700.0033,514,400.003.6817.33-10.984.16
53PANOS ING d.o.o.20,861,700.0033,149,200.0058.90-64.061,155.3594.53
54HP PRODUKCIJA d.o.o.33,622,200.0032,014,600.00-4.782.03-13.0523.23
55IT SOFT d. o. o.28,270,600.0031,812,800.0012.5325.4268.3455.13
56LIBUSOFT CICOM d.o.o.27,983,900.0031,686,600.0013.239.2313.802.94
57INFINUM d.o.o.20,545,900.0031,433,600.0052.9964.4331.8591.14
58MEGATREND POSLOVNA RJEŠENJA d.o.o.44,616,900.0031,374,400.00-29.681.0012.033.44
59PROTIS d.o.o.30,907,600.0031,112,700.000.6632.545.33-13.20
60VESTIGO, d.o.o.28,039,500.0028,445,500.001.456.524.2125.45
61ALFATEC GROUP d.o.o.30,448,500.0026,661,800.00-12.4425.515.61-4.43
62Tipico Sports Services d.o.o.21,015,900.0026,435,600.0025.7924.2714.1621.95
63ReversingLabs d.o.o.18,045,000.0026,011,200.0044.1557.8864.9018.25
64INFOSISTEM d.d.21,723,200.0025,841,400.0018.96-16.6214.79-28.14
65C.M.G.C. d.o.o.14,874,100.0025,510,800.0071.51164.7758.5222.93
66emovis tehnologije d.o.o.16,960,400.0025,331,400.0049.362.57-22.67-18.28
67ALTIORA d.o.o.26,156,800.0024,745,100.00-5.40108.3242.4375.98
68INFOSYS LIMITED, d.d.24,668,300.00
69AVAYA d.o.o.22,281,500.0024,630,300.0010.5423.36-32.7713.06
70ETRANET GRUPA d.o.o.11,286,100.0024,557,400.00117.5925.53-14.25-39.63
71IGEA d.o.o.26,879,000.0024,160,500.00-10.115.889.427.20
72TIS-OBJEKTNI INFORMACIJSKI SUSTAVI d.o.o.26,487,700.0024,088,400.00-9.06-7.4833.60-11.13
73IPC d.o.o.19,079,500.0024,029,400.0025.9420.516.8717.19
74PIS d.o.o.26,426,600.0023,506,600.00-11.05-1.20-23.8938.95
75KROBEL PROMET d.o.o.20,976,800.0023,422,900.0011.6615.9036.5932.50
76INFIGO IS d.o.o.20,064,800.0022,620,400.0012.7448.547.8613.02
77ABEST d.o.o.27,426,900.0021,964,300.00-19.92-6.57179.98-19.32
78CADCAM DESIGN CENTAR d.o.o.17,319,000.0021,673,100.0025.1431.22-8.5012.05
79TERMINALNI POSLOVI d. o. o.20,405,800.0021,650,100.006.102.0934.5833.47
80N-Soft Solutions d.o.o.12,283,200.0021,458,400.0074.701,125.015.73
81MONO d.o.o.17,266,600.0021,265,400.0023.1645.1830.5730.26
82ALFA NET d.o.o.28,526,300.0021,229,800.00-25.58-2.071.283.35
83NORT d.o.o.20,611,900.0021,058,900.002.176.281.695.53
84CISCO SYSTEMS HRVATSKA d.o.o.24,078,700.0020,961,100.00-12.95-49.9719.4626.43
85Trikoder d.o.o.15,754,400.0020,875,500.0032.5136.7712.1152.78
86SERENGETI d.o.o.12,384,700.0020,598,300.0066.3220.3162.21-2.41
87GDi Technology Platforms d.o.o.20,852,600.0020,389,400.00-2.22-4.6769.91
88STATIM d.o.o.18,327,000.0020,288,600.0010.7030.0114.9026.07
89HUMAN RESOURCES CLOUD d.o.o.17,608,400.0020,082,000.0014.0512.1859.89462.14
90IT SISTEMI-NOVE TEHNOLOGIJE d.o.o.18,580,300.0019,561,100.005.2821.429.857.54
91INTEGRACIJA OD-DO d.o.o.15,890,000.0019,556,000.0023.079.95-14.3446.87
92ecx.io croatia d.o.o.8,379,100.0019,013,000.00126.911,395.73
93VIP-DATA d.o.o.20,430,800.0018,863,400.00-7.67-7.65-2.79-4.33
94Microblink d.o.o.10,462,000.0018,547,700.0077.2996.31108.2549.55
95SPIN d.o.o. OSIJEK13,995,900.0018,536,300.0032.44-17.367.103.37
96SP SISTEMI d.o.o.14,581,900.0018,523,900.0027.038.4862.17-17.24
97HR PRO d.o.o.14,989,900.0018,375,400.0022.5934.43-5.444.44
98BULB d.o.o.16,574,100.0018,135,000.009.4224.3619.114.93
99EKOBIT d.o.o.16,780,200.0018,063,900.007.658.48-2.839.69
100TECHED SAVJETODAVNE USLUGE d.o.o.18,202,400.0017,943,200.00-1.4225.83-32.1826.83

Izvor podataka: Bisnode / Poslovna.hr Analiza podataka: ICTbusiness.info



URL članka TOP 100 na domaćoj softverskoj IT sceni prema ukupnom prihodu – vodeći Combis, King ICT i Span