Softverska poboljšanja za sveprisutne mobilne mreže može nam već sad pokazati da će zbog raširenosti, mogućnosti, sigurnost i općenito činjenice da se na mobilne uređaje možemo osloniti, upravo oni biti temelj i platforma Interneta stvari (IoT) kad se krene u pravi razvoj „pametnih“ kuća, industrije, gradova...
Švedski Ericsson sve to ne prati raskrštenih ruku već se uključuje na tržište poprilično ozbiljno i brzo. Počeli su s razvojem infrastrukture i širenjem kako bi što lakše otklonili sve barijere na putu.
„Svjesni smo da će mobilna rješenja biti rješenje za IoT i nudimo industriji prvo takvo. Riječ je o mobilnoj LPWA (Low-Power, Wide-Area) ponudi koja će operaterima pomoći da u potpunosti iskoriste sve mogućnosti koje pruža IoT“, rekao je potpredsjednik Ericssona Arun Bansal i dodao da su postojeće mobilne mreže idealan temelj za cijeli plan.
Naime, Ericssonov softver 17A uključuje već sad usluge koje ciljaju na IoT uređaje ključne za povezivanje i razvoj "pametnih" gradova, prijevoza i komunalnih usluga. Prednost softvera je što ima mogućnost davanja potpore za milijune uređaja spojenih na mrežu, ali i za nove IoT uređaje pod nazivom Narrowband IoT (NB-IoT). Ti su uređaji prilagođeni radu na jednoj mreži i samim time su poboljšani u više smjerova. Jeftiniji su za 90 posto i vijek trajanja baterija im je deset godina dulji te uz sve to imaju i širi opseg rada. Sve to operaterima ostavlja prostor da lakše poboljšaju svoju LTE infrastrukturu jer opterećenje je automatski slabije.
Ericsson uz ovaj softver nudi i rješenja za IoT analizu podataka bez obzira radilo se o komercijalnim korisnicima ili onima u industriji, neovisno o platformi s koje dolaze, neovisno od operatera... Najbolje od svega jest što već sad Šveđani daju podršku na globalnoj razini i jasno je jedno iz svega - Ericsson je spreman za IoT.
Konkurencija to svakako neće pratiti raskrštenih ruku, a to nam govori i da će se IoT priča brže i bolje razvijati.
"VelocityAI nije samo alat za unaprjeđenje razvoja softvera, već omogućuje organizacijama ubrzanje inovacija i postizanje strateške prednosti u svim segmentima poslovanja."
Qualcomm je predstavio novu generaciju svog 5G modema-RF čipseta. Tvrtka je izjavila da je najnovija verzija 30% brža od svoje prethodnice i da može bolje pokretati sve veći broj algoritama posvećenih umjetnoj inteligenciji za mobilnu tehnologiju.
Kroz snažne R&D kapacitete i strateška industrijska partnerstva, Gigabyte je uspostavio potpun ekosustav za AI računalstvo, od klasterskih rješenja u podatkovnim centrima do edge implementacija.