Microsoft je krenuo uistinu odlično sa svojim Windows 10 operativnim sustavom u baš svakom pogledu. Korisnici su ga prihvatili i njihov broj raste, a što je bolje od svega - ostaju uz njega. Čak ni bugova ili raznih problema nema, kao što smo navikli. I u takvoj situaciji očekivalo bi se kako će se biti idealno, a kad ono Microsoft je morao biti Microsoft i narušiti privatnost korisnika.
Naime, čak i ako namjestimo u postavkama opciju da se zaštiti privatnost i da se ne šalju nikakvi podaci o našoj aktivnosti, to se svejedno događa. Čak i ako se isključe tražilica Bing i opcije koje nudi Cortana, svejedno se podaci korisnika šalju Microsoftu. Riječ je o ne toliko bitnim podacima, koji se tiču Internet aktivnosti i činjenice da su neke opcije isključene, ali svejedno se šalju podaci iako korisnik to nije želio.
I tu zapravo leži problem jer te informacije odlaze u cloud, odnosno OneDrive, ali i na nepoznatu lokaciju na mreži. Sve to s identifikacijskim brojem korisnika, što već nije bezazleno. Kao da za Microsoft nije dovoljno što su kao osnovne postavke namjestili da baš sve korisnicima bude uključeno, od lokacije, dijeljenja informacija, tražilice, raznih vijesti i čega sve ne, jer uistinu je mnogo posla da bi se sve ono što je na "ON" namjestilo na "OFF".
Naravno, oni manje upućeni neće uklanjati sve te opcije koje dolaze same po sebi na to upravo Microsoft računa, što je pomalo podlo i svjesno je učinjeno kako bi se ušlo u privatnost korisnika, čime se ona narušava i kritičari na to upozoravaju posljednjih dana. Na sve ovo Microsoft odbacuje rukom.
- Microsoftne prikuplja niti prima privatne podatke svojih korisnika. To vrijedi za sve online i offline aktivnosti naših korisnika - poručili su iz Microsofta, ali nakon silnih testiranja teško im je vjerovati.
Ili jednostavno griješe, što ne bi za njih bilo čudno. Samo, tad do tih informacija i podataka može doći netko za koga ne bismo željeli da do njih dođe...
Appleovi stručnjaci identificirali su temeljna ograničenja najnaprednijih modela umjetne inteligencije u radu koji dovodi u pitanje utrku tehnološke industrije prema sve moćnijim sustavima.
Iako mnoge kreativne aplikacije dolaze s osjetnim troškovima ili zahtijevaju pretplate, postoji mnogo pristupačnih opcija za dizajn. Međutim, nisu svi besplatni alati vrijedni vremena i truda.
Morali biste živjeti pod kamenom da ne primijetite brzi napredak u svijetu umjetne inteligencije, no novo istraživanje crta jeziv vremenski slijed, prema kojem bi umjetna inteligencija mogla preuzeti kontrolu nad svijetom za samo dvije godine.