Doba CD i DVD formata već neko vrijeme dio je davne prošlosti, ali Blu-ray diskovi i gramofonske ploče održavali su ravnotežu. No vrijeme je za promjene i streaming usluge sad su popularniji oblik konzumiranja glazbe. Barem kad je riječ o Sjedinjenim Američkim Državama, a svi znamo koliko je to bitno jer ipak otamo sve kreće.
Istraživanje na ovu temu proveo je Recording Industry Association of America (RIAA) i tiče se razdoblja u drugoj polovici ove godine. Prema njemu, "fizički" formati sad donose svega jedan od četiri zarađena dolara na prodaji glazbe. To je pad od četiri posto u odnosu na isto razdoblje otprije godinu dana. Istovremeno, straming usluge su u porastu od 23 posto.
No nije to jedini način na koji korisnici žele konzumirati glazbu, postoje i oni popularniji, a trenutno je to preuzimanje. Naravno, pod time se misli na ono legalno, a ne ono piratsko koje zadaje industriji toliko glavobolje. Samo, streaming jedini bilježi rast. U brojkama to izgleda mnogo jasnije.
Preuzimanje glazbe čini milijardi i 268 milijuna američkih dolara prihoda u odnosu na milijardu i 316 milijuna dolara iz prve polovice ove godine. Streaming usluge su na milijardu i 28 milijuna dolara u odnosu na 834 milijuna iz prve polovice 2015. godine. Fizički format je na 748 milijuna dolara u odnosu na 905 milijuna dolara iz prvih šest mjeseci, a sve ostalo je na 123 milijuna dolara u odnosu na 127 milijuna u prvih 180 dana.
Industrija ove brojke mora uvažiti i prilagoditi im se, što zapravo i čini jer već neko vrijeme CD i DVD žele pospremiti u ropotarnicu povijest te se eventualno odlučuju na Blu-ray diskove s kojima pirati imaju mnogo problema i samim time su čest izbor izdavača. Baš kao i gramofonske ploče čija publika čini konstantu i poprilično je odana, što mnogo znači u današnje turbulentno vrijeme.
Appleovi stručnjaci identificirali su temeljna ograničenja najnaprednijih modela umjetne inteligencije u radu koji dovodi u pitanje utrku tehnološke industrije prema sve moćnijim sustavima.
Iako mnoge kreativne aplikacije dolaze s osjetnim troškovima ili zahtijevaju pretplate, postoji mnogo pristupačnih opcija za dizajn. Međutim, nisu svi besplatni alati vrijedni vremena i truda.
Morali biste živjeti pod kamenom da ne primijetite brzi napredak u svijetu umjetne inteligencije, no novo istraživanje crta jeziv vremenski slijed, prema kojem bi umjetna inteligencija mogla preuzeti kontrolu nad svijetom za samo dvije godine.