Sameer Singh autor portala Tech-Thoughts analizirao je povijest rasta triju najvećih trgovina mobilnih aplikacija, te je utvrdio kako rezultati Windows Phone App trgovine u 30 mjeseci od početnog lansiranja zaostaju za rezultatima istog perioda iOS i Android trgovina.
Usporedbe radi, iOS je kontinuiran rast bilježio prvih 2 do 3 godine, a Android prve 4 godine od početnog lansiranja. Windows Phone App trgovina u ponudi ima 145 tisuća aplikacija, te je u posljednjih šest mjeseci zabilježen pad izdavanja novih aplikacija za Windows Phone 8 operativni sustav.
Singh smatra kako je razlog pada interesa developera za Windows Phone aplikacijama ograničena instalacija, mali broj korisnika Windows Phone platforme, te komercijalizacija i regionalna razvojna ograničenja.
Nogometni svijet ponovno odbrojava do najvećeg sportskog spektakla na planetu. Svjetsko prvenstvo uvijek je više od običnog turnira – to je mjesec emocija, navijanja, iznenađenja i trenutaka koji se pamte godinama.
Pitanje gdje se fizički nalaze podaci i koji zakoni se primjenjuju na njihovo izuzimanje preraslo je iz tehničke rasprave u prvorazredno geopolitičko pitanje. Najnoviji tržišni podaci objavljeni u zadnjih 48 sati pokazuju da segment suverenog oblaka (Sovereign Cloud) u Europi raste po stopi od nevjerojatnih 40% na godišnjoj razini, višestruko nadmašujući stopu rasta općeg tržišta javnog oblaka. Europski akteri ne žele više dopuštati da njihovi kritični podaci potpadaju pod američki zakon CLOUD Act, koji tamošnjim vlastima daje pravo pristupa podacima bez obzira gdje se u svijetu nalazili, ako je pružatelj usluge američka tvrtka.
Predsjednik Uprave Aminessa Mladen Knežević rekao je da je na razvijenim tržištima već dugo uobičajena podjela između vlasnika nekretnine i hotelskog operatora.