Microsoft je sa svojim Windows 10 operativnim sustavom obavio prvi dio posla i omogućio ga privatnim korisnicima potpuno besplatno ukoliko su imali legalnu verziju Windows 7 ili 8/8.1 operativnih sustava. Nakon dva mjeseca bila je prisutna „desetka“ na više od sto milijuna uređaja, trenutno je na otprilike 130 milijuna i stagnacija je očita te treba smisliti novu strategiju koja će pomoći u prihvaćanju noviteta te okretanja leđa onom iz prošlosti.
Otkrio je to Josh Mayfield, kreator GWX Control Panela, koji omogućava korisnicima isključivanje notifikacije Windows 7 i 8/8.1 korisnicima vezane uz prelazak na "desetku". Svi koji ne žele preći na novi operativni sustav znaju koliko puta dnevno im iskače ta notifikacija za nadogradnju i svakako to ne žele. Mayfield im je pomogao i neko vrijeme bili su sretni, ali početkom prosinca Microsoft je uspio to "preokrenuti".
Trenutno se njegov softver koristi potpuno suprotno i isključuje sam od sebe svaki put kad ga se uključi. To znači da se notifikacija ponovno pojavljuje i smeta korisnicima, u Microsoftu smatraju da ukoliko su toliko dosadni ljudi će popustiti. A mogli su već naučiti kroz povijest da zapravo postižu upravo suprotan efekt.
Dok je istraživao o čemu se radi, Mayfield je vidio i da će od 2016. godine Windows 10 za korisnike Windows 7 i 8/8.1 postati "preporučen update", što znači da svi oni koji imaju Windows Update namješten da se automatski pokreće i instalirava, preuzet će Windows 10. Na to treba pripaziti pa bi najbolje za sve koji ne žele "desetku" bilo da isključe automatski update i provjeravaju ručno svaku instalaciju koju pokreću.
Svakako da će Microsoft ovim upornim dosađivanjem pridobiti još pokojeg korisnika, ali na duže staze im se ova strategija nikako ne isplati. Jer, kad netko ne želi ni dok mu je besplatno obaviti prelazak, onda očito želi imati to što ima. Od takvih korisnika treba dići ruke, oni će sami odustati od svog operativnog sustava i prikloniti se novom kad tome dođe vrijeme.
Microsoft bi strategiju trebao okretati prema novim korisnicima, a to može najbolje uz suradnju s proizvođačima, ali i nekim prihvatljivim ponudama poslovnom dijelu korisnika, koji ipak čine najveći udio po pitanju profita i trenutno ih je svega desetak milijuna prešlo na "desetku".
Appleovi stručnjaci identificirali su temeljna ograničenja najnaprednijih modela umjetne inteligencije u radu koji dovodi u pitanje utrku tehnološke industrije prema sve moćnijim sustavima.
Iako mnoge kreativne aplikacije dolaze s osjetnim troškovima ili zahtijevaju pretplate, postoji mnogo pristupačnih opcija za dizajn. Međutim, nisu svi besplatni alati vrijedni vremena i truda.
Morali biste živjeti pod kamenom da ne primijetite brzi napredak u svijetu umjetne inteligencije, no novo istraživanje crta jeziv vremenski slijed, prema kojem bi umjetna inteligencija mogla preuzeti kontrolu nad svijetom za samo dvije godine.