Amerikanci na svojim pametnim telefonima provode više vremena nego ikad prije, a to je čak 40 sati mjesečno. Sve zahvaljujući sve većem broju aplikacija, ali i sve kvalitetnijim aplikacijama. Svejedno, developeri nisu zbog toga najsretniji jer se brojka korištenih aplikacija na mjesečnoj razini smanjuje od 2012. i 27 se čini kao čarobna brojka.
Naime, toliko ih se u prosjeku koristi kroz mjesec dana, bez obzira na sve novitete na tržištu. Ništa drugačije nije ni u ostatku svijeta, koji pomalo iznenađuje kad su u pitanju najpopularnije aplikacije po broju preuzimanja.
Na prvom je mjestu WhatsApp sa 41,2 milijuna, slijedi Messenger s 39,3 milijuna, Facebook je na 36 milijuna, Snapchat na 27 milijuna, Instagram na 25,6 milijuna, YouTube na 12,5 milijuna, Uber na 10,9 milijuna, Spotify na 10,2 milijuna, Twitter na 8,3 milijuna i Netflix na 7,5 milijuna. Kao što se vidi, Pokemon GO nije na listi, ali samo zato jer su to brojke za svibanj, one za lipanj će biti krajem kolovoza.
Najveće iznenađenje jest što se YouTube našao tako nisko i što je četiri od pet najpreuzimanijih aplikacija u vlasništvu Facebooka. Također, Twitter klizi prema dolje, a Uber, Netflix i Snapchat idu nezaustavljivo prema gore.
Stavovi čelnika tehnoloških kompanija i zaposlenika o tome kako će umjetna inteligencija oblikovati budućnost sve su različitiji. Dok direktori ističu pozitivne strane, povećanu produktivnost i bolji omjer između poslovnog i privatnog života, mnogi zaposlenici brinu se za sigurnost svojih radnih mjesta.
"Na neki način, AI sustavi danas su kao najbolji svjetski programeri na natjecanjima ili mogu postići najbolje rezultate na najtežim matematičkim natjecanjima ili mogu riješiti probleme koje bih očekivao od stručnjaka s doktoratom u svojem području."
Američki sud odbio je zahtjev tvrtke Huawei Technologies za odbacivanje većine optužbi iz savezne optužnice u kojoj se tvrdi da je tvrtka ukrala poslovne tajne i obmanula banke u vezi s poslovanjem u Iranu.