Djevojčice više vole čitati online nego dječaci, pokazala je to najnovija studija koju je proveo Literacy Trust, provedena na 32 tisuće djece školske uzrasti s ciljem da istražiti čitalačke navike djece. Studija je otkrila da najčešći materijali za čitanje izvan škole su stihovi i tehnološki bazirani formati kao što su tekstualne poruke (72,6%), web stranice (60,2%) i društvene mreže (53,6%).
Studija je nadalje pokazala kako su djevojčice generalno sklonije čitanju digitalnih formata. Više djevojčica iz istraživanja prijavilo je čitanje tekstova, web stranica, e-mailova, poruka putem instant messengera te društvene mreže nego dječaci. Dječaci su s druge strane više čitali novine, stripove ili uputstva.
Dječaci su tako postali rana kopija očeva (ili barem stereotipa kojeg često viđamo u serijama i filmovima).
Zanimljivo je da djeca općenito više čitaju web stranice, tekstualne poruke, e-mailove, objave na društvenim mrežama, poruke putem instant messengera, blogova i ebookova nego ikad prije, no s druge strane, čitaju i znatno više fikcije, stripova, stihova i uputstava nego ikad prije.
Jedini format koji je zabilježilo pad čitanosti u usporedbi sa studijom iz 2013. su magazini.
Novo istraživanje IBM Institute for Business Value otkriva da se očekuje značajno povećanje AI‑om omogućenih radnih tokova, od kojih su mnogi potaknuti agentskom umjetnom inteligencijom, oslanjajući se na nju za bolje donošenje odluka i automatizaciju.
Appleovi stručnjaci identificirali su temeljna ograničenja najnaprednijih modela umjetne inteligencije u radu koji dovodi u pitanje utrku tehnološke industrije prema sve moćnijim sustavima.
Iako mnoge kreativne aplikacije dolaze s osjetnim troškovima ili zahtijevaju pretplate, postoji mnogo pristupačnih opcija za dizajn. Međutim, nisu svi besplatni alati vrijedni vremena i truda.