Schneider Electric implementirao opremu u najmoderniju tvornicu pršuta u Slavoniji

Schneider Electric implementirao opremu u najmoderniju tvornicu pršuta u Slavoniji

Tvrtka Schneider Electric jedan je od najvećih proizvođača koji su implementirali svoju opremu u najmoderniju tvornicu pršuta u Slavoniji, ali i u ovom dijelu Europe. U četiri nove tvornice za preradu mesnih proizvoda s vrhunskom tehnologijom Schneider Electric ugradio je opremu za glavni razvod električne energije -  suhe transformatore, srednjenaponske sklopne blokove, niskonaponske ormare i sustav za nadzor potrošnje električne energije (PME).

Schneider Electric pionir je i najveći proizvođač suhih distributivnih transformatora na svijetu, a serija suhih transformatora Trihal slovi kao jedan od najkvalitetnijih proizvoda na tržištu. Suhi distributivni transformatori sa smanjenim gubicima prema EU normi Ecodesign, proizvedeni su u tvornici France Transfo, Metz.

Kako bi osigurali sigurno napajanje u novi pogon ugrađeni su i srednjenaponski sklopni blokovi, izolirani plinom,  a proizvedeni u tvornici u Maconu, Francuska, jednoj od najsuvremenijih tvornica SN sklopnih blokova na svijetu. I u ovom području proizvodnje Schneider Electric glasi za vodećeg proizvođača u svijetu.

Za osiguranje trajnog nadzora potrošnje električne energije ugrađen je i niskonaponski razvod s uređajima povezanim suvremenim sustavima za nadzor potrošnje i kvalitete električne energije - Power Monitoring Expert, jedan od glavnih stupova Ecostruxure digitalne platforme. Ukupna vrijednost investicije procjenjuje se na 300 milijuna kuna.

U svojim rješenjima iz Ecostruxure platforme, Schneider Electric koristi Smart Grid tehnologiju, koja se temelji na upotrebi naprednih informacijskih mreža i telekomunikacijskih tehnologija. One omogućuju integraciju i povezivanje proizvođača i potrošača svih veličina te različitih tehnologija i izvora električne energije u jedan cjelovit sustav.

Tvrtka Žito, vodeća poljoprivredna i prehrambena grupa u Slavoniji, za nova ulaganja odlučila se kako bi tržištu mogli ponuditi proizvode garantirane kvalitete i poznatog podrijetla. Za postizanje tog cilja važno je osigurati kontrolu sljedivosti u svakom segmentu proizvodnje. Stoga se cijeli proces proizvodnje odvija u krugu od 90 km, čime se osigurava potpuna kontrola proizvodnje. Rezultat su vrhunski trajni mesni proizvodi brenda Dobro, napravljeni isključivo od kvalitetnog mesa slavonske svinje.

Kroz ulaganja u proizvodnju, tvrtka Žito Osijek potvrdila je kako su investicije poput ove nužne radi povećanja proizvodnje, rasta profita te otvaranja dodatnih radnih mjesta, odnosno smanjenja  nezaposlenosti te odljeva mladih ljudi s područja istočne Slavonije.